به دنبال سهولت استفاده باشید.

از آنجایی که از یک کسب و کار انتظار می رود معاملات را به راحتی انجام دهد، استفاده از اسکنر بارکد نباید سخت باشد. یکی از بزرگترین نگرانی ها برای صاحبان مشاغل، روش های اتصال دستگاه می باشد. برخی از بارکدخوان ها مجهز به درگاه های Serial و USB هستند و برای اتصال آنها به سیستم کامپیوتری، حتما باید از کابل استفاده کرد. در عین حال، ممکن است مشاغل کوچک تر اسکنرهای بی سیم را ترجیح بدهند. این دستگاه ها از طریق بلوتوث به رایانه متصل می شوند. تنها عیب بارکدخوان های بی سیم این است که باید به صورت مداوم باتری آنها را شارژ کرد.

یک بارکدخوان مناسب باید با سیستم فروشگاهی شما سازگاری داشته باشد.

برخی از اسکنرهای بارکد به طور خاص برای برخی از نرم افزارها طراحی شده اند؛ درحالی که برخی دیگر به شما این امکان را می دهند تا آنهارا با سخت افزارها و برنامه های مختلف به کار ببرید.

به طراحی فیزیکی بارکدخوان توجه کنید.

بسیاری از مشاغل، میزان مصرف انرژی و وزن اسکنرها را در نظر نمی گیرند. باید توجه داشته باشید که وزن بارکدخوان چقدر است؛ مخصوصا در نمونه های دستی که صندوق دار باید آن را کل روز در دست بگیرد. دسته آن باید باریک، ارگونومیک و خوش دست باشد.

انواع بارکدخوان

انواع مختلفی از بارکدخوان ها متناسب با نیازهای مشاغل مختلف در بازار موجودند؛ اما به طور کلی می توان آنها را در چهار دسته اصلی تقسیم بندی کرد: بارکدخوان قلمی (Pen Wand) ساده ترین نوع اسکنرهای بارکد است که معمولا در کسب و کارهای کوچک مورد استفاده قرار می گیرند. از قطعات متحرک زیادی تشکیل نشده و به دلیل دوام بالا و هزینه کم شهرت دارد. از آنجایی که اسکنرهای قلمی باید در تماس مستقیم با بارکد قرار بگیرند، لازم است تا در زاویه خاصی نگه داشته شوند. بارکدخوان CCD عملکرد بهتری نسبت به بارکدخوان قلمی دارد و اغلب در خرده فروشی ها به کار برده می شوند. به طور معمول، این اسکنرها دارای رابط هستند و نباید فاصله آنها با بارکد بیشتر از 2.5 سانتی متر (1 اینچ) باشد. در هر بار اسکن بارکد، این دستگاه ها چندین خوانش انجام می دهند تا احتمال خطا کاهش یابد. اسکنر تصاویر (Image Scanner) که به آن خواننده دوربین نیز گفته می شود، از یک دوربین فیلم برداری کوچک برای گرفتن تصاویری از بارکد استفاده می کند و سپس تکنیک های پیچیده پردازش تصویر را برای رمزگشایی بارکد به کار می برد. این اسکنر می تواند یک بارکد را از فاصله 22.5-7.5 سانتی متری (9-3 اینچ) بخواند و به طور کلی هزینه آن از یک اسکنر لیزری کمتر است. اسکنر لیزری (Laser Scanner) نیازی ندارد که به بارکد نزدیک باشد. این بارکد خوان از مجموعه ای از آینه ها و عدسی ها استفاده می کند تا بتواند بارکد را بدون نیاز به جهت گیری خاص بخواند (حتی از فاصله 60 سانتی متری- 24 اینچ). برای کاهش احتمال خطا، یک اسکن لیزری ممکن است حداکثر 500 اسکن در ثانیه انجام دهد.

انواع بارکدخوان ها را در نظر بگیرید.

همان طور که گفته شد، به طور کلی پنج نوع عمده بارکدخوان وجود دارد. امروزه اسکنرهای لیزری و CCD در بین مشاغل محبوب تر هستند. بارکد خوان لیزری از سایر انواع اسکنرها بسیار قدرتمندتر بوده و دقیق ترند (معمولا در هر 70 میلیون اسکن، یک خطا می کنند). اسکنرهای CCD اغلب در فروشگاه های خرده فروشی دیده می شوند زیرا دامنه خوانش بیشتری دارند؛ اما نمی توانند بارکدی که از طول اسکنر بزرگتر است را بخوانند.

تاریخچه ساخت بارکدخوان

ایده ساخت بارکد خوان در سال 1948 توسط برنارد سیلور و جوزف وودلند به وجود آمد. طبق درخواست یک شرکت مواد غذایی، تصمیم گرفتند تا سیستم های فروشگاهی را توسعه دهند و دستگاهی را بسازنند که بتواند محصولات را به طور خودکار اسکن کند. اولین بارکدخوان در سال 1949 توسط این دو نظریه پرداز طراحی گردید و در سال 1952 ثبت اختراع شد. این دستگاه شامل یک لامپ معمولی بود تا به یک سری الگوی دایره ای نور بتاباند و نور بازتاب شده را اندازه گیری کند. به خاطر دشواری استفاده از الگوهای دایره ای، این اسکنرها در سال 1969 منسوخ شدند. بارکد خطی را وودلن در سال 1973 اختراع کرد و برای اولین بار در سال 1974 در یک مغازه خوار و بار فروشی در آمریکا، و بعد در سال 1979 در انگلستان مورد استفاده قرار گرفت. این بارکدخوان به دلیل آنکه کاربری آسان تر و بهتری داشت، به تمام دنیا معرفی گردید.

میزان استفاده و توانایی های اسکنر را بررسی کنید.

قرار است اسکنرهای بارکد از نظر کاربرد انعطاف پذیر و قابل اطمینان باشند. این بدان معناست که شما باید بتوانید انواع مختلف بارکدها را در شرایط مختلف اسکن کنید. اگر در کسب و کارتان به اسکن بارکد های عریض و طویل نیاز دارید، حواستان باشد که دستگاه بارکد خوان انتخابی شما بتواند از پس آن برآید. چنانچه مدام در حال حرکت و جابه جایی هستید، اسکنرهای بی سیم آزادی بیشتری به شما می دهند؛ مثل بارکد اسکنر Shopify. جنبه مهم دیگری که باید در نظر گرفت این است که آیا اسکنر می تواند هم بارکدهای فیزیکی و هم بارکدهای دیجیتال را بخواند یا نه؟ دنیای امروزی در حال تبدیل به یک عصر دیجیتال تر می باشد و تجارت شما باید بتواند با این تغییرات ناگهانی کنار بیاید. توانایی اسکن هر دو نوع این بارکدها و حتی تصاویری مانند کد QR، به مدیریت بهتر و سودآوری بیشتر کسب و کار شما کمک می کند. شما مشتریان گرامی می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره در مورد خرید اسکنر بارکد خوان فروشگاهی و دریافت قیمت بارکد خوان، از طریق راه های ارتباطی موجود با شرکت تکتا تماس حاصل فرمایید.

بارکد خوان یا بارکد اسکنر

بارکد خوان یا بارکد اسکنر (Barcode Scanner) یکی از اصلی ترین و کاربردی ترین تجهیزات یک فروشگاه مدرن است. امروزه اکثر فروشگاه های بزرگ و زنجیره ای الزام به داشتن دستگاه بارکدخوان دارند. بارکد توسط این دستگاه اسکن می شود و اطلاعات کالا به سیستم صندوق فروشگاهی انتقال و سپس محاسبه انجام می شود.

قیمت دستگاه بارکد خوان

در این بخش فروشگاه شما می توانید انواع بارکدخوان فروشگاهی مورد نیاز خود را بررسی و سفارش دهید. به آن دسته از کاربرانی که به دنبال دستگاه بارکد اسکنر دسته دوم هستند پیشنهاد می شود بارکدخوان ارزان با گارانتی خریداری کنند.

انواع بارکدخوان

بارکدخوان ها در دو نوع قابلیت اسکن بارکد تک بعدی و بارکد دو بعدی تقسیم می شوند. بارکدهای تک بعدی همان بارکدهای معمول خطی یا میله ای است و بارکدهای دو بعدی که اخیراً مورد توجه قرار گرفته را QR Code نیز می گویند. برند پر بازدید این بخش بارکد خوان هانیول و دیتالاجیک می باشد که البته برندهای دیگری همچون اسکار، زبکس و زبرا نیز مورد توجه قرار می گیرند. بارکدخوان ها از تکنولوژی های متفاوتی برای اسکن بارکد استفاده می کنند. امروزه این دستگاه ها از لیزر، نور و حتی تصویر برداری برای خواندن بارکد استفاده می کنند. هر کدام از بارکدخوان ها مشخصات سخت افزاری متفاوتی نسبت بهم دارند. این مشخصات روی سرعت اسکن، دقت اسکن، فاصله و زاویه اسکن تاثیر گذارند. البته نباید از ایمنی و ضربه پذیری آنها نادیده گرفت. بارکدخوان های فروشگاهی از نظر دوام و سخت افزار نسبت به بارکدخوان های صنعتی، ضعیفتر اند. قاعدتاً استفاده بارکد خوان در تولیدی و کارخانجات، سختی و مقاومت بیشتری نسبت به بارکد خوان معمولی می طلبد. با این توضیحات در صورت داشتن سوال و ابهام، با کارشناسان آوند پرینتر تماس حاصل فرمائید.

بارکد چیست؟

بارکدها، نمایشی از اعداد و حروف می باشند که توسط دستگاه های مخصوص قابل خواندن هستند. این نوارهای سیاه و سفید را می توان بر روی بسته بندی محصولات در سوپرمارکت ها، انبارها و ... مشاهده کرد. بارکدخوان ها با تابش پرتوهای فروسرخ، این نوارها را رمزگشایی می کنند.

بارکدخوان یا اسکنر بارکد چیست؟

بارکدخوان، که آن را بارکد اسکنر و اسکنر نقطه فروش (POS) هم می نامند، یک دستگاه الکترونیکی دستی یا ثابت است که برای خواندن اطلاعات موجود در بارکد استفاده می شود. دستگاه بارکد خوان شامل اسکنر، رمزگشا (decoder) داخلی یا خارجی و یک کابل جهت اتصال با سیستم فروشگاهی می باشد. از آنجایی که این دستگاه ها صرفا بارکد را به یک سری اعداد و حروف بی معنی ترجمه می کنند، این اطلاعات باید به یک رایانه ارسال شوند تا نرم افزار بتواند آنها را معنا کند. اتصال این اسکنرها به رایانه، از طریق درگاه Serial، درگاه صفحه کلید و یا به کمک یک کابل رابط به نام Wedge برقرار می شود. تکنولوژی های جدید این امکان را فراهم می نمایند تا بتوان اسکنرهای بارکد و نرم افزارهای آنها را روی دستگاه های دیگر مثل پرینترهای رومیزی و تلفن های هوشمند بارگیری کرد.

بارکدخوان ها چگونه کار می کنند؟

بارکدخوان ها پرتوی نوری فروسرخ را به سمت بارکد می تابانند و میزان نور بازتاب شده را اندازه می گیرند (خطوط تیره روی بارکد نسبت به قسمت های سفید بین آنها، نور کمتری را انعکاس می دهند). به طور دقیق تر، سنسور موجود در اسکنر، نور منعکس شده را تشخیص داده، یک سیگنال آنالوگ تولید می کند و به رمزگشا می فرستند. رمزگشا آن سیگنال را تفسیر کرده و به ارقام و حروف تبدیل می نماید. این متن تبدیل شده، توسط اسکنر بارکد خوان فروشگاهی به نرم افزارهای سیستم کامپیوتری تحویل داده می شود تا آن را پردازش کند.

بارکد اسکنر,باركد خوان قيمت,بارکد اسکنر بیسیم,بارکد اسکنر دستی,بارکد اسکنر فروشگاه,بارکد اسکنر فروشگاهی,بارکد اسکنر لیزری,بارکد خوان بیسیم,اسکنر بارکد خوان دیتالاجیک,باركد خوان ديتا لاجيك,باركد خوان شبنم,بارکد اسکنر datalogic,بارکد اسکنر honeywell,بارکد اسکنر mindeo,بارکد اسکنر دیتا لاجیک,بارکد اسکنر دیتا لوجیک,بارکد اسکنر مترولوجیک,بارکد اسکنر میندئو,بارکد اسکنر میندیو,بارکد اسکنر میوا,بارکد خوان ها,بارکد خوان هلو,بارکد خوان همراه,بارکد خوان هند هلد,بارکد خوان هوشمند,بارکد خوان وایرلس,بارکد خوان ویندوز,بارکد خوان ویندوز موبایل,بارکد خوان پرتابل,بارکد خوان چند وجهی,بارکد خوان فروشگاه,بارکد خوان فروشگاهی,بارکد اسکنر هانیول,بارکد خوان اکسیوم,بارکد خوان زبرا,بارکد خوان زبکس,بارکد خوان دیتالاجیک,بارکد خوان لاجیتک,بارکد خوان شارپ,بارکد خوان شارپ ایران,بارکد خوان شبنم,بارکد خوان هانیول,بارکد خوان هانیول 1202,بارکد خوان هانیول 1250,بارکد خوان کوییک اسکن ای,بارکد اسکنر برای کامپیوتر,بارکد اسکنر ثابت, بارکد خوان چند پرتو دیتا لاجیک,بارکد خوان چند پرتوه,بارکد خوان چیست,بارکد خوان کامپیوتر,بارکد خوان کامپیوتری,بارکد خوان گوشی,بارکد خوان خوب, بارکد اسکنر دو بعدی,بارکد اسکنر سیمبول,بارکد اسکنر فروش,بارکد اسکنر قیمت,بارکد اسکنر ورژن جدید,بارکد اسکنر پلاس,بارکد اسکنر چند پرتو,بارکد اسکنر کامپیوتر,بارکد خوان 2208,بارکد خوان 3 بعدی,بارکد خوان اسکنر,بارکد خوان افلاین,بارکد خوان انلاین,بارکد خوان بازار,بارکد خوان برای کامپیوتر,بارکد خوان تایگر,بارکد خوان تحت شبکه,بارکد خوان ثابت,بارکد خوان جدید,بارکد خوان حافظه دار,بارکد خوان حرفه ای,بارکد خوان حسابداری,بارکد خوان حضور و غیاب,بارکد خوان خارجی,بارکد خوان خرید,بارکد خوان خطی,بارکد خوان دو بعدی,بارکد خوان رومیزی,بارکد خوان ساخت کشور,بارکد خوان سه بعدی,بارکد خوان سیمبیان,بارکد خوان سیمبین,بارکد خوان شماره ای,بارکد خوان شهرداری,بارکد خوان شهرداری تهران,بارکد خوان طرح شبنم,بارکد خوان طرفه نگار,بارکد خوان عدد,بارکد خوان عددی,بارکد خوان قدرتمند,بارکد خوان قیمت,بارکد خوان لباس,بارکد خوان لیزری,بارکد خوان لیزری یا نوری,بارکد خوان میندو,بارکد خوان میوا,بارکد خوان نرم افزار,بارکد خوان نوری,بارکد خوان نوری دیتالوجیک,بارکد خوان نوری چند پرتو,بارکد خوان سوپرمارکت,بارکد خوان سیار,بارکد خوان صندوق,بارکد خوان صنعتی,بارکد خوان کالا,بارکد خوان یو اس بی,بارکدخوان 2 بعدی,خرید بارکد اسکنر,باركد اسكنر,بارکد خوان چی بخرم

دستگاه بارکد اسکنر
Barcode Scanner
انواع بارکد خوان با سیم و بیسیم از برندهای معتبر
زبرا، هانیول، یونیتک، زبکس، اکسیوم و ...

سئوالات متداول بارکد اسکنرها

1-تعهد و گارانتی مجموعه تکتا نسبت به محصولات و خدمات خود به چه صورت است؟

مجموعه تکتا به عنوان یک شرکت مشتری محور در صنعت سیستم های کنترل ردیابی توسط بارکد و چاپ و بسته بندی، رضایت مندی مشتریان خود را در اولویت اول قرار داده و در همین راستا پیگیری و پاسخگویی به هرگونه مشکل در محصول و خدمات ارائه شده به مشتری و مرتفع سازی آن را از وظایف اصلی خود می داند.

2- ارائه مشاوره تخصصی در خصوص انتحاب بهترین انواع بارکد اسکنرها و آنچه که لازم است قبل از خرید یک دستگاه بارکد اسکنر بدانید

بارکد اسکنرها امروزه از ملزومات بیشتر کسب و کارها به شمار می روند، چرا که کنترل موجودی و انبار و همچنین درج اطلاعات محصولات فروخته شده با یک سیستم بارکد و یک بارکد اسکنر مناسب بسیار آسان و دقیق خواهد بود. اما مانند بسیاری از تجهیزات دیگر خرید یک بارکد اسکنر مناسب نیز نیازمند اطلاعات و شناخت تخصصی می باشد، چنانچه احتیاج به اطلاعات بیشتری داشته باشید، از طریق تماس با متخصصین ما می توانید از مشاوره رایگان در خصوص نحوه و چگونگی پیاده سازی این سیستم ها بهره مند گردید.

3-انواع بارکد اسکنر کدام است ؟

بارکد اسکنرها از نظر نوع تکنولوژی بارکد به دو گروه اصلی یک بعدی (بارکد میله ای) و دو بعدی (QR) تقسیم می شوند. مانند بارکد اسکنرهای خطی، بارکد اسکنرهای دو بعدی نیز اطلاعات بارکد را با آنالیز تصویر ضبط شده استخراج می نمایند. اما در مقایسه با اسکنرهای خطی، این بارکد اسکنرها قادر به قرائت انواع بارکدها می باشند. بارکدهای یک بعدی و دو بعدی توسط اسکنرهای دوبعدی تصویر ساز خوانده می شوند. مزیت دیگری که این اسکنرها دارند مهم نبودن جهت قرارگیری بارکد برای اسکن است. در بارکد اسکنرهای لیزری و تصویر سازهای خطی می بایست اندیکاتور به صورت افقی در طول بارکد قرار داده شود. بارکداسکنرهای دو بعدی، قادر به قرائت بارکد از هر سطحی مانند صفحه نمایش تلفن و یا مانیتور می باشند. به طور کلی بارکداسکنرهای دو بعدی به جهت قابلیت ها و مزیت هایی که دارند، دارای محبوبیت و کارایی بیشتری در صنایع و خدمات مرتبط با بارکد می باشند.

4- ارائه خدمات گارانتی و پشتیبانی تجهیزات دستگاه های بارکد اسکنر

خدمات پس از فروش و گارانتی تکتا عبارتند از خدماتی که پس از فروش محصول و در جهت کسب اطمینان و رضایت مشتری از طرف این مجموعه ارائه می شود. این خدمات شامل حمل و نصب و راه اندازی، تعمیر و نگهداری، تهیه و توزیع قطعات یدکی، مستندسازی آموزش، نحوه ی استفاده و یا کلیه اموری که شرکت تکتا، پس از فروش کالا به منظور جلب رضایت مشتریان و کمک به آنها برای دریافت بیشترین ارزش از محصولات یا خدماتی که خریداری کرده اند انجام می دهد.

آدرس

تهران - جنت آباد مرکزی(بالاتر از همت) - برج اداری تجاری طوبی - پلاک 197 - واحد 601