لیبل پرینتر | چاپگر بارکد | پرینتر برچسب حرارتی | بارکد پرینتر | لیبل زن

لیبل پرینتر یا چاپگر برچسب با نام های دستگاه لیبل زن و دستگاه چاپ لیبل نیز شناخته می شود. همانطور که از نام دستگاه پیداست منحصراً برای چاپ لیبل (برچسب) بکار می رود. البته اینکار را می توان با پرینترهای معمولی انجام داد ولی در چاپ در تیراژ بالا و روزانه این دستگاه لیبل زن است که بکار می آید. این دستگاه از رول لیبل خام و ریبون برای چاپ مداوم و سرعت بالا استفاده می کند و تنها مواد مصرفی آن همین دو قلم می باشد که توسط آوند پرینتر تامین می شود. لیبل پرینترها عموماً در دو نوع رومیزی و صنعتی عرضه می شوند که نوع رومیزی آن برای فروشگاه ها بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد و نوع لیبل زن صنعتی آن برای تولیدی ها و اماکن صنعتی که چاپ بالایی دارند استفاده می شود.

لیبل زن چاپگر برچسب

لیبل پرینتر ها نوع خاصی از چاپگرها می باشند که جهت انجام عملیات چاپ بر روی لیبل (برچسب) بهینه و تخصصی شده است. در واقع وظیفه اصلی این نوع چاپگرها پرینت بر روی انواع برچسب و تگ می باشد. با توجه به اینکه یکی از کاربردهای اصلی دستگاه های چاپگر برچسب، چاپ بارکد می باشد به این پرینترها بارکدپرینتر نیز گفته می شد. مکانیزم چاپ لیبل پرینترها: این پرینترها از لحاظ مکانیزم پرینت می توانند لیزری، جوهرافشان و … را شامل شوند ولی عمده ترین مکانیزم چاپ مبتنی بر هد حرارتی مباشد که خود شامل 2 دسته اصلی است: 1- مکانیزم چاپ حرارتی مستقیم: در این نوع مکانیزم هد دستگاه با اعمال حرارت به صورت مستقیم باعث اعمال تغییرات در رنگ لیبل و در نتیجه چاپ لیبل می شود. در این روش حرارتی مستقیم باید از لیبل های مخصوص حرارتی استفاده شود. 2- مکانیزم چاپ حرارتی غیرمستقیم: این نوع روش چاپ توسط ریبون صورت می پذیرد، به اینصورت که هد دستگاه با اعمال حرارت به ریبون باعث انتقال جوهر از ریبون به لیبل می شود. عموما این نوع چاپ ماندگاری بیشتری نسبت به حرارتی مستقیم دارد. تقسیم بندی لیبل پرینترها با توجه به نوع کاربری: با توجه به حجم کاری می توان این چاپگرها را به 2 دسته رومیزی و صنعتی تقسیم بندی نمود.

چاپگر بارکد

لیبل پرینتر یا چاپگر بارکد دستگاهی است که بتواند از طریق اتصال به کامپیوتر و یا لب تاپ و بر اساس جمع آوری اطلاعات از بانک های اطلاعاتی و یا نرم افزارهای مخصوص ، نوعی از دیتا که به شکل بارکد و یا خطوط میله ایی است را تولید نماید. این عملیات میتواند بر روی انواع و اقسام لیبل ها اعم از کاغذی ، متال ، پی وی سی ، اموال ، خرد شونده ، شیشه ایی ، ووید ، حرارتی ، پشت متال ، و غیره انجام پذیرد . البته با استفاده از حرارتی که هد دستگاه لیبل پرینتر به ریبون منتقل مینماید این امر امکان پذیر خواهد بود و در انواعی از لیبل ها مانند لیبل حرارتی یا ترمال نیازی به قرار گیری ریبون وجود ندارد. کمپانی های مختلفی در سراسر جهان به تولید گونه های مختلف چاپگر لیبل در کنار دستگاه های بارکد خوان می پردازند .

دسته بندی لیبل پرینترها

لیبل پرینترها (Label Printer) به سه دسته تقسیم بندی میگردند: لیبل پرینتر های صنعتی ، لیبل پرینتر های نیمه صنعتی ، لیبل پرینتر های رومیزی یا اداری. لیبل پرینترهای صنعتی : در محل ها و اماکن صنعتی با نیاز به تولید لیبل با تیراژ بالا نصب میگردند که به علت داشتن بدنه آلومینیومی ویا فولادی در کنار سبکی دارای مقاومت بسیار مطلوبی نیز میباشند که آن ها را در برابر ضربه ، رطوبت و گرد و غبار مقاوم میسازد.از شرکت های تولید کننده بارکد پرینتر صنعتی میتوان به کمپانی های Zebra ، Citizen ، TSC نام برد که پرینتر زبرا ، مدل های ZM400 , ZM600 , ZT410 , ZT220 , 105SL بخشی از تولیدات این شرکت در زمینه لیبل پرینتر صنعتی میباشد و همچنین پرینتر سیتیزن ، مدل های Citizen CLS700 و Citizen CLS700R از نوع لیبل پرینتر های صنعتی و مناسب این کمپانی میباشند . از لیبل پرینتر های کمپانی TSC نیز میتوان به دو مدل رایج آن یعنی TSC344 و TSC246 اشاره کرد. لیبل پرینترهای نیمه صنعتی : به نوعی از لیبل پریترهای اشاره میشود که در مکان هایی با امنیت بالاتر نسبت به صنعتی قرار میگرند. اماکنی همچون کارگاه ها ، مجموعه های تولیدی کوچک که در کنار تیراژ نسبتا متوسط امنیت محیطی مناسبی برای لیبل پرینتر فراهم میکند. از مدل های پیشنهادی لیبل پرینتر های نیمه صنعتی میتوان به مدل ClS621 , CLS321 از کمپانی سیتیزن اشاره کرد که با داشتنن بدنه ایی مرکب از فلز و پلاستیک میتوانند قابلیت استفاده در مکان های نیمه صنعتی را داشته باشند. لیبل پرینترهای رومیزی یا اداری : این گونه از بارکد پرینترها ، بدنه ای کاملا پوشیده از پلاستیک دارند و در برابر ضربه آسیب پذیرند. این گونه از لیبل پرینترها مناسب دفاتر پستی، آزمایشگاه ها، بیمارستان ها، صنایع آموزشی، رستوران ها، فروشگاه ها و مراکزی که در عین داشتن تیراژ پایین از امنیت محیطی قابل توجهی نیز برخوردار باشند مناسب است. از انواع لیبل پرینتر های اداری یا رومیزی میتوان به مدل های GK888 , TLP2844 , GC420 , GX430 از کمپانی زبرا اشاره کرد و مدل های Bixolon SLPT400 و Bixolon Slp T403 از کمپانی سامسونگ اشاره کرد. از کمپانی تایوانی TSC نیز می توان به مدل هایTSC244 , TSCTA200 اشاره کرد. تمامی این لیبل پرنترها قابلیت چاپ بارکد، متن ،شماره سریال، تاریخ، کدهای دوبعدی همچون QR ، PDF417 را دارا میباشند، البته با کیفیت و قابلیت های متنوع که همین امر در بحث قیمت گذاری، آن ها را از یکدیگر متمایز مینماید.

گونه های مختلف لیبل پرینتر (چاپگر لیبل)

به نوع دیگری از لیبل پرینتر های صنعتی که به آن لیبل پرینتر عریض گفته میشود ،این گونه لیبل پرینتر ها یا چاپگر های بارکد چهت چاپ لیبل های بالاتر از عرض ۱۰۴ میلی متر شناخته میشود به همین جهت نسبت به لیبل پرینتر های صنعتی با عرض ۱۰۴ میلی متر با قیمت های بالاتری عرضه میگردند ، عرض این گونه از لیبل پرینترها ۱۶۸ میلی متر و در مواردی بالاتر تا ۲۱۰ میلی متر نیز میباشد. از گزینه های قابل انتخاب در برخی از لیبل پرینتر های صنعتی میتوان به ریوایندر جهت جمع کردن رول لیبل ، peel off جهت پوست کنی لیبل و جدا کردن لیبل از مومی و همچنین از کاتر جهت برش لیبل نام برد که در هر کدام از لیبل پرینتر ها بنا بر درخواست مشتری سفارش گذاری شده و عرضه میگردد .

چاپگر لیبل پرینتر

امروزه کالا ها و محصولات با برندهای متنوع تولید میشوند که این کالا ها برای معرفی به مصرف کنندگان نیاز به برچسب یا لیبل دارند. همه وارد کنندگان و تولید کنندگان با دستگاه لیبل پرینتر یا همان چاپگر لیبل برچسب های مورد نیاز محصولات خود را از طریق این دستگاه به دلخواه طراحی و چاپ می نمایند. لیبل زن یا دستگاه چاپ لیبل دستگاهی می باشد که قادر است انواع لیبل ها و برچسب ها را چاپ نماید. بسیاری از مشاغل مانند فروشگاه ها، مراکز خرید، اداره پست، سینما، رستوران ها،فست فودها، داروخانه ها و آزمایشگاه ها از این محصول استفاده میکنند لیبل زن ها در بازار با برند و مدل های متنوع ارائه شده اند که هر کدام ویژگی و مشخصات متفاوتی دارند. از برند های معروف که به تولید این چاپگرها پرداخته اند میتوان به لیبل پرینتر برادر، بیکسلون، هانی ول، میوا، زبرا، دلتا، اس ان بی سی، اپسون، اچ پی آر تی و جولی مارک اشاره کرد. همه چاپگرهای بارکد همانند هم تولید شده اند اما در بعضی مقاوم تر بوده که بیشتر برای مشاغل صنعتی مورد استفاده قرار میگیرد و مدل های دیگری نیز وجود دارند که برای مصارف اداری که در برخی قابل حمل بوده مورد استفاده قرار میگیرد. نوع چاپ پرینترهای بارکد به دو صورت حرارت مستقیم و غیر مستقیم تقسیم میشوند. لیبل پرینتر حرارتی مستقیم: در این نوع چاپ از کاغذهای مخصوص حساس به گرما استفاده میشود.این کاغذها بین 6 تا 12 ماه عمر میکنند و در صورتی که در معرض نور خورشید، گرما و مواد شیمیایی قرار گیرند، عمر آنها کوتاه میشود. از لیبل پرینترهای حرارت مستقیم میتوان به مدل BIXOLON SLP T403 اشاره کرد. لیبل پرینتر حرارتی غیر مستقیم: این مدل از چاپگر به صورت دائمی چاپ میشوند و بالعکس نوع حرارت مستقیم طول عمر بالایی دارند. عملکرد آن به این صورت میباشد که برای منتقل شدن جوهر به ریبون بر روی لیبل از گرما استفاده میشود. لیبل زن مدل Wincode C343C از چاپ حرارتی غیر مستقیم بهره میبرد. تفاوت پرینتر لیبل با پرینتر معمولی اولین تفاوت آن ها در نوع چاپ و کاغذ استفاده شده در آن ها می باشد. در چاپگر معمولی از کاغذ برای چاپ و بر اساس تکنولوژی آنها جوهری یا لیزری بودن جوهر یا تونر استفاده میشود. اما در لیبل زن ها برای چاپ از ریبون استفاده میشود. این ریبون ها دارای ساختار رولی میباشند و با رزین مخصوص سطح آن پوشیده شده است.

راهنمای خرید لیبل پرینتر مناسب

در هنگام خرید این چاپگر لیبل مانند محصولات دیگر باید نکاتی را در نظر بگیرید که که در انتخاب آن به شما کمک خواهد کرد. حجم کاری: اولین سوالی که باید آن را از خودتان بپرسید این است که حجم کاری چاپ شما در روز چه قدر میباشد؟ به عنوان مثال اگر حجم کاری بالا و یا سنگین ممکن است 1 تا 2 بار در سال اتفاق بیفتد، پیشنهاد میشود چاپگری را انتخاب نمایید که قادر باشد تا 100.000 کپی را در روز برای شما انجام دهد. برای مشاغلی که حجم کاری متوسطی دارند چاپگرهایی بتوانند روزانه 30.000 تگ چاپ نماید مناسب میباشد. سازگاری با رایانه: یکی از فاکتورهایی که هنگام خرید باید به آن توجه داشت سازگار با سیستم عامل کامپیوتر یا لپ تاپ شما میباشد. امروزه در بازار مدل های متنوعی وجود دارد که هر کدام با یک سیستم عامل سازگاری دارد که آن تشخیص شما میباشد دستگاه سازگار با سیستم عاملتان را خریداری نمایید. قیمت: این مورد را باید قبل از خرید در نظر داشته باشید. فروشنده های بسیاری هستند که این چاپگر ها را با قیمت های مختلفی ارائه میدهند که باعث سردرگمی شما میشود. بهتر است این دستگاه را از فروشگاه های معتبر و یا نمایندگی ها تامین نمایید. وضوح چاپ: اگر میخواهید چاپگر با کیفیت بالا داشته باشید، دستگاهی برای شما مناسب میباشد که که بتواند حداقل با وضوح 203 پیکسل چاپ نماید.هر چه پرینتر شما نقاط بیشتری در اینچ ایجاد نماید خروجی بهتری به شما میدهد. سایز برچسب: لیبل زن ها سایزهای متنوعی از لیبل ها را چاپ مینماید. شما باید بر اساس نیازتان که چه اندازه خروجی میخواهید چاپگر مورد نظرتان را انتخاب نمایید. اتصالات: یکی از ویژگی های مثبتی که برای بسیاری از کاربران بسیار کاربردی میباشد اتصال دستگاه چاپ لیبل به شبکه میباشد. در هنگام خرید مطمین شوید که دستگاه قابلیت اتصال به شبکه را دارد تا مجبور نشوید زمان زیادی را برای اتصال بگذارید.

خرید و فروش لیبل پرینتر

بیش از 18 مدل از لیبل پرینترهای تولیدکنندگان برتر دنیا در سایت تجهیزات وجود دارد که می توانید با بررسی و مقایسه هر یک از آنها مدل دلخواه خود را انتخاب کنید. مشاورین حاضر در سایت تجهیزات در ساعات اداری پاسخگوی هرگونه سوال شما درباره خرید اینترنتی لیبل پرینتر هستند.

انواع لیبل پرینتر

انواع مختلف لیبل پرینتر را بایستی با نوع چاپ این دستگاه ها توضیح داد. اغلب دو نوع چاپ در پرینتر بیش از دیگر انواع وجود دارد، چاپ حرارتی و چاپ سوزنی. چاپ حرارتی چاپی است که جوهر بیشتری مصرف می کند و چاپ سوزنی بر قیمت پرینتر می افزاید.

قیمت لیبل پرینتر

قیمت لیبل پرینتر به دلیل وجود مدل های گوناگون و تولیدکنندگان مختلف بسیار متغیر است. به همین دلیل بازه قیمتی این محصول بسیار بزرگ است. اما برای اطمینان یافتن از قیمت محصولات می توانید با کارشناسان سایت تجهیزات در ساعات اداری تماس بگیرید و علاوه بر مشاوره رایگان و کسب اطلاعات از قیمت لیبل پرینتر، مشاورین ما راهنمای خریدی مطمئن برای شما باشند.

لیبل پرینتر چیست؟

لیبل یا همان برچسب، در فروشگاه ها و انبارهای کالا کاربرد بسیاری دارد. با درج اطلاعات محصول و حتی درج بارکد برای گنجاندن اطلاعات بیشتر در آن، لیبل به برگه ای مهم برای فروشگاه ها بدل می شود. کاری که دستگاه لیبل پرینتر یا لیبل زن انجام می دهد چاپ این تکه کاغذ حاوی اطلاعات است. لیبل پرینتر ها می توانند توانایی چاپ بارکد و رسید و فیش هم داشته باشند.

لیبل پرینتر,چاپگر بارکد,انواع چاپگر بارکد,چاپگر بارکد بیکسلون, چاپگر بارکد خوان,چاپگر بارکد زن,چاپگر بارکد و لیبل,چاپگر لیبل بارکد,چاپگر لیبل بارکد زن,چاپگر ليبل باركد زن,چاپگر لیبل و بارکد,چاپگر لیبل و بارکد postek,چاپگر بارکد قیمت,دستگاه چاپگر بارکد,پرینترهای چاپ لیبل,چاپگر لیبل اموال,چاپگر لیبل صنعتی,خرید چاپگر بارکد,فروش چاپگر بارکد,قیمت چاپگر بارکد خوان,چاپگر مخصوص بارکد,چاپگر لیبل قیمت,چاپگر لیبل پشت چسب دار,چاپگر های لیبل و بارکد,چاپگر بارکد چیست,چاپگر لیبل برادر,چاپگر لیبل رنگی,پرینترهای لیبل زن,کاغذ چاپگر بارکد,چاپگر چاپ برچسب,چاپگر برچسب زن,چاپگر برچسب و بارکد,قیمت چاپگر بارکد زن,چاپگر بارکد زبرا,لیبل پرینتر زبرا,چاپگر لیبل پوستک,چاپگر برچسب اموال,Postek,Zebra

لیبل پرینتر حرارتی، چاپگر برچسب، دستگاه لیبل زن، دستگاه چاپ لیبل Label Printer
انواع چاپگر لیبل و بارکد، بارکد پرینتر، لیبل پرینترهای صنعتی و رومیزی

زبرا، هانیول، توشیبا، سوو، پوستک و ...

لیبل پرینتر حرارتی / چاپگر برچسب، پرینتری است که از طریق اتصال به کامپیوتر و با استفاده از نرم افزار های مخصوص و یا با استفاده از بانک های اطلاعاتی، داده هایی که به شکل بارکد و یا خطوط میله ایی، متن و یا تصویر است را با استفاده از تکنولوژی انتقال حرارت چاپ می نماید. این عملیات میتواند بر روی انواع لیبل ها اعم از کاغذی، پی وی سی، متال، پشت متال، اموال، خرد شونده / گچی، شیشه ایی / ترانسپارنت، وید / اثرگذار، حرارتی و غیره انجام پذیرد .البته با استفاده از حرارتی که هد دستگاه لیبل پرینتر به ریبون منتقل مینماید این امر امکان پذیر خواهد بود و در انواعی از لیبل ها مانند لیبل حرارتی یا ترمال نیازی به قرار گیری ریبون وجود ندارد. شرکت های مختلفی در جهان به تولید گونه های مختلف چاپگر لیبل در کنار دستگاه های بارکد خوان می پردازند .

دسته بندی لیبل پرینترها :

لیبل پرینترها ( Label Printer ) به سه دسته تقسیم بندی می گردند: لیبل پرینتر های رومیزی یا اداری، لیبل پرینتر های نیمه صنعتی، لیبل پرینتر های صنعتی .

لیبل های پرینترهای رومیزی یا اداری :

این گونه از پرینتر های لیبل، بدنه ای کاملا پوشیده از پلاستیک دارند و در برابر ضربه آسیب پذیر می باشند. این نوع لیبل پرینترها مناسب آزمایشگاه ها، بیمارستان ها، دفاتر پستی، فروشگاه ها، صنایع آموزشی، رستوران ها و مراکزی که با داشتن تیراژ چاپ لیبل پایین، از محیطی امن نیز برخوردار باشند مناسب است. تمامی این لیبل پرنتر ها قابلیت چاپ بارکد، متن، شماره سریال، تصویر، کدهای دوبعدی QR، را دارا می باشند، البته با کیفیت و قابلیت های متنوع که همین امر در بحث قیمت گذاری، آن ها را از یکدیگر متمایز می نماید.

لیبل پرینترهای نیمه صنعتی :

نوع دیگری از لیبل پرینتر ها می باشند که در مکان هایی با امنیت پایین تر نسبت به اداری قرار می گیرند. اماکنی همچون کارگاه ها، مجموعه های تولیدی کوچک که در کنار تیراژ نسبتا متوسط چاپ لیبل، امنیت محیطی مناسبی برای لیبل پرینتر فراهم می کند.

لیبل پرینترهای صنعتی :

در محل ها و اماکن صنعتی با نیاز به چاپ لیبل با تیراژ بالا مورد استفاده قرار می گیرند که به علت داشتن بدنه آلومینیومی و یا فولادی در کنار سبکی دارای مقاومت بسیار مطلوبی نیز می باشند که آن ها را در برابر شرایط سخت محیطی مقاوم می سازد.

سئوالات متداول لیبل پرینترها

1-تعهد و گارانتی مجموعه تکتا نسبت به محصولات و خدمات خود به چه صورت است؟

مجموعه تکتا به عنوان یک شرکت مشتری محور در صنعت سیستم های کنترل ردیابی توسط بارکد و چاپ و بسته بندی، رضایت مندی مشتریان خود را در اولویت اول قرار داده و در همین راستا پیگیری و پاسخگویی به هرگونه مشکل در محصول و خدمات ارائه شده به مشتری و مرتفع سازی آن را از وظایف اصلی خود می داند.

2-ارائه مشاوره تخصصی در خصوص انتحاب بهترین انواع لیبل پرینتر و آنچه که لازم است قبل از خرید یک لیبل پرینتر بدانید

چاپ لیبل های اطلاعات محصول و بارکد بخشی از یک سیستم بارکدی است که به هر کسب و کاری اجازه می دهد تا مدیریت موجودی، ردیابی دارایی ها و حفظ کارایی زنجیره تامین خود را ارتقا دهد. برای کسب و کارهای کوچک و متوسط که برای اولین بار به دنبال بارکد سازی هستند و یا می خواهند فرآیند چاپ لیبل و بارکد موجود را کارآمدتر کنند، انتخاب لیبل پرینتری که برای کارهای مورد نیاز آنها مناسب باشد، می تواند باعث جلوگیری از مشکلات و خطای انسانی، افزایش قابلیت اطمینان و اجتناب از هزینه های غیر ضروری شود، که متخصصین شرکت تکتا با ارائه مشاوره این مشکلات را مرتفع می نمایند.

3-ارائه مشاوره تخصصی در خصوص انتخاب نوع مواد مصرفی تجهیزات چاپ لیبل و بارکد

ارائه مشاوره در خصوص انتخاب نوع و اندازه مواد مصرفی تجهیزات بارکد، از طریق تماس با متخصصین ما میتوانید از نوع متریال و اندازه مواد مصرفی مورد نیاز مجموعه خود اعم از لیبل و ریبون و تجهیزات مورد نیاز بارکد اعم از لیبل پرینتر و بارکد اسکنر مناسب به صورت رایگان مشاوره کسب کنید.

4-ارائه خدمات گارانتی و پشتیبانی تجهیزات چاپ لیبل و بارکد

خدمات پس از فروش و گارانتی تکتا عبارتند از خدماتی که پس از فروش محصول و در جهت کسب اطمینان و رضایت مشتری از طرف این مجموعه ارائه می شود. این خدمات شامل حمل و نصب و راه اندازی، تعمیر و نگهداری، تهیه و توزیع قطعات یدکی، مستندسازی آموزش، نحوه ی استفاده و یا کلیه اموری که شرکت تکتا، پس از فروش کالا به منظور جلب رضایت مشتریان و کمک به آنها برای دریافت بیشترین ارزش از محصولات یا خدماتی که خریداری کرده اند انجام می دهد.

آدرس

تهران - جنت آباد مرکزی(بالاتر از همت) - برج اداری تجاری طوبی - پلاک 197 - واحد 601