اخبار تکتا,اطلاعیه های فن آوری اطلاعات, آشنایی با اپلیکیشن Barcode Scanner و امکان خواندن بارکد ها در گوشی های اندرویدی,ریبون و لیبل,کدهای بین المللی محصول,بارکد جایگزین قیمت دارو می شود,ورود تجهیزات جدید مبارزه با قاچاق کالا,چسباندن بارکد روی ناخن مبتلایان به زوال عقل در ژاپن,بارکد یا رمزمیله یا رمزینه,بارکد و انواع آن

اخبار

ویژگی های امنیتی جدید بسته بندی قطعات یدکی سایپا

بهره برداری از ویژگی های امنیتی جدید بسته بندی قطعات یدکی سایپا و سهولت در ارسال کدهای امنیتی به سامانه پیامکی تشخیص اصالت قطعات یدکی، با استقبال مشتریان و خریداران قطعات یدکی گروه سایپا مواجه شد.


به گزارش راسخون به نقل از سایپانیوز، سازمان خدمات پس از فروش سایپا در فاز دوم طرح تشخیص اصالت قطعه، از ویژگی های امنیتی جدید این طرح در نمایشگاه خودرو مشهد رونمایی کرد تا مشتریان با سهولت و اطمینان خاطر بیشتری قطعات یدکی را خریداری کنند.


شرکت سایپایدک در سال 93 با بهره برداری از این خدمت گام بزرگی در جلوگیری از توزیع و فروش قطعات تقلبی با آرم و نشان سایپا در بازار قطعات یدکی برداشته است به طوری که مشتریان گروه خودروسازی سایپا برای تشخیص اصالت قطعات یدکی خودروی خود می توانند شماره درج شده در زیر لایه محافظ امنیتی (اسکرچ) روی بسته بندی را به شماره 50001813 پیامک کنند تا در کوتاه ترین زمان از اصالت قطعه ، مطمئن شوند.

همچنین مشتریان می توانند با اسکن بارکد چاپ شده روی برچسب بسته بندی با تلفن همراه خود، بلافاصله از اصالت قطعه خریداری شده اطمینان حاصل کنند.


در میان شرکت های ارائه دهنده خدمات پس از فروش خودرو در ایران، سایپایدک نخستین شرکتی است که در راستای گسترش سطح ارائه خدمات، توسعه کانال های ارتباطی با استفاده از فن آوری های نوین، صرفه جویی در زمان و هزینه و ترغیب مشتریان به استفاده از خدمات الکترونیک، اقدام به طراحی و بهره برداری از سامانه ارسال پیامک (به شماره 50001813) برای تشخیص قطعات یدکی اصلی در بازار کرده است که امید می رود با توسعه و ترویج این فعالیت، تحول بزرگی در جلوگیری از عرضه قطعات تقلبی و اطمینان مشتریان به قطعات اصلی ایجاد شود.

طراحی بارکد ژنتیکی نشان دار برای ردیابی سلول ها

اقتصاد ایران: محققان موفق شدند چگونگی تکوین انواع سلول های متعدد در خون را با تکنولوژی جدید طراحی و آنها را ردیابی کنند.


به گزارش خبرگزاری اقتصاد ایران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سلول های بنیادی، طبق یک مدل کلاسیک، خطوط تکوینی مختلف از مدلی شبه درختی تبعیت می کنند که تنه درخت شامل سلول های بنیادی است و شاخه های آن انواع سلول های پیش ساز را تشکیل می دهند که در نهایت به سلول های مجزا و تمایز یافته ای تبدیل می شوند.


در مورد خون و سلول های خونی، این سلول های بنیادی خون ساز در نهایت به گلبول های قرمز خون، پلاکت ها و ... تبدیل می شوند. اما در سال های اخیر در مورد این مدل کلاسیک شبهاتی وجود داشته است.


هانس دیمر رودوالد در مرکز تحقیقات سرطان آلمان به مطالعه وقایع دینامیک مربوط به شکل گیری سلول های خونی پرداخته است(به جای این که به صورت تکه تکه به مطالعه آن بپردازد).


وی و همکارانش تکنولوژی جدیدی را طراحی کرده اند که قادر است به طور دقیق تکوین سلول ها را ردیابی کند. به این منظور آن ها سلول ها را با یک بارکد ژنتیکی نشان دار کردند و مورد ردیابی قرار دادند تا قادر باشند که آن ها را در مراحل بعدی تکوین شان و تبدیل شدن به سلول های مختلف شناسایی کنند.


پایه این تکنولوژی جدید بارکد گذاری شامل سیستم Cre/loxP بود که برای سازماندهی مجدد و برداشتن بخش های نشان دار خاص DNA استفاده می شود. این سیستم تولید کننده بارکدهای DNA می تواند ۱.۸ میلیون بارکد ژنتیکی بسازد و می توان این کدها را طی آزمایشات شناسایی کرد.


در مورد سلول های بنیادی خون ساز، وقتی این سلول ها تقسیم شدند و بالغ شدند، این بارکدهای حفظ شدند.


آنالیزهای آن دو شاخه تکوینی بزرگ از سلول های بنیادی خون ساز را در موش نشان داد در یک شاخه سلول های B و T سیستم ایمنی تکوین می یابند و در دیگری سلول های قرمز خونی و انواع سلول های سفید خونی مانند گرانولوسیت ها و منوسیت ها. همه این سلول ها از یک تک سلول بنیادی بوجود می آیند.


یافته های این مطالعه نشان می هد که مدل کلاسیک درخت تکوینی سلسله مراتبی که از سلول های بنیادی چند توان شروع می شود در مورد خون سازی صادق است.

بارکد جایگزین قیمت دارو می شود

دکتر مهدی پیرصالحی مدیر کل اداره نظارت و ارزیابی بر دارو و مواد مخدر سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در مراسم افتتاحیه "دومین کنفرانس صنعت پخش" اظهار داشت تا پایان امسال قیمت از روی کالاها حذف و بارکدهای دوبعدی جایگزین آنها خواهد شد و بارکد جایگزین قیمت دارو می شود، قیمت ها در داروخانه ها با بارکدخوان ثبت می گردد و مشکل قیمت گذاری دارو تا حدی حل خواهد شد. همچنین با طراحی اپلیکیشن موبایل دسترسی به آخرین قیمت دارو برای عموم امکان پذیر خواهد شد.


به گزارش تسنیم، پیرصالحی ادامه داد: نصب بارکد دو بعدی، تنها مربوط به قیمت گذاری کالاها نبوده بلکه موجب ساماندهی کل زنجیره تامین دارو می شود. با این اقدام می توان روی داروها و دیگر محصولات کنترل داشت و از ورود داروهای تقلبی در چرخه تامین کالا جلوگیری کرد.


مدیر کل نظارت و ارزیابی دارو و مواد مخدر وزارت بهداشت خاطر نشان ساخت: درج بارکد دو بعدی از جمله الزاماتی است که شرکت های پخش می بایست آن را جدی بگیرند و ابتدا این روش برای کالاهای تولیدی شروع شده است، اما در نظر داریم، آن را به کل زنجیره تعمیم دهیم.


وی ادامه داد: در حال حاضر یکی از معضلات کالاها از جمله داروها، قیمت گذاری در محل کارخانه است که در صورت افزایش قیمت کالا و اعلام قیمت جدید در داروخانه و فروشگاه به مشتری، میان فروشنده و خریدار درگیری ایجاد می شود که با حذف قیمت از روی بسته بندی و ارائه بارکد دو بعدی می توان بر این مشکل فائق آمد.


به گفته پیرصالحی در حالیکه داروخانه ها در دیگر کشورها سیستم انبار خود را حذف کردند و به صورت آنلاین سفارش می گیرند تا جایی که سفارش دارو در این کشورهای روزانه و ساعتی شده است ولی توزیع دارو در کشور ما به صورت هفتگی صورت می پذیرد که می بایست با اصلاح شیوه های توزیع در این زمینه اقدام کرد.


پیرصالحی اظهار داشت: در شیوه های نوین پخش، نیازمند نظرهای مشورتی انجمن شرکت های پخش هستیم که در این مسیر، کمیسیون داروخانه ها و توزیع با حضور نماینده صنعت پخش برگزار می شود. همچنین در این راستا تصمیم گیری در مورد آیین نامه جدید شرکت های پخش، تدوین شده که از سوی وزیر به امضا رسیده است و هم اکنون در حال تدوین آیین نامه های آن هستیم.


این کنفرانس که با حضور قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت؛ مدیر کل نظارت و ارزیابی دارو و مواد مخدر وزارت بهداشت و نیز جمعی از صاحبنظران، متخصصان و کارشناسان صنعت پخش روز سه شنبه ۲۱ مهر ماه در سالن همایش های برج میلاد آغاز به کار کرد، روز چهارشنبه ۲۲ مهر نیز به کار خود ادامه داد.

ورود تجهیزات جدید مبارزه با قاچاق کالا

با تجهیز ایستگاه بازرسی شهید میرزایی نیروی انتظامی بندر عباس به امکانات جدید مبارزه با قاچاق کالا، عملا امکان نظارت بر کلیه کانتینرهای خروجی از استان هرمزگان فراهم شد.


خبرگزاری تسنیم: ایستگاه بازرسی شهید میرزایی در مسیر خروجی هرمزگان با همکاری گمرک ایران به امکانات نوین مبارزه با قاچاق کالا تجهیز شد.


بر این اساس، با مستقرشدن کانکس در محور خروجی بندر عباس به استانهای همجوار امکاناتِ جدیدی از جمله تجهیزات کامپیوتری، دستگاه بارکد خوان و دوربین پلاک خوان با دقت خواندن بالا و ثبت کلیه پرونده ها برای مبارزه بهینه تر با قاچاق کالا به پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز نیروی انتظامی واگذار شده است.


از سوی دیگر دسترسی به بارنامه الکترونیکی و کلیات پته خروجی از جمله نوع کالا، تعداد، وزن، نوع بسته بندی کالا، مبدا، مقصد، شماره کانتینر و نوع کانتینر صاحب کالا و سریال پروانه پلاک حامل و همچنین اطلاعات راننده نام و نام خانوادگی شماره ملی، محل تولد وی از جمله اطلاعاتی است که در راستای تجهیز این پست بازرسی در اختیار نیروی انتظامی هرمزگان قرار گرفته است.


در همین خصوص گفتنی است، ایستگاه بازرسی شهید میرزایی که مهم ترین گلوگاه خروجی استان هرمزگان بوده با دو کاربر فعال در حال ثبت پته های خروجی گمرک می باشد.


پته های خروجی گمرک لنگه توسط ایست بازرسی سفلین و همچنین پته های خروجی گمرکات شهید رجایی، باهنر نیز توسط ایست بازرسی کنجی ثبت می شود.


ایست بازرسی پل نیز خروجی گمرک قشم مستقر و در حال ثبت پته های گمرکی می باشد.

چسباندن بارکد روی ناخن مبتلایان به زوال عقل در ژاپن

شهری در ژاپن برای ردیابی مبتلایان به زوال عقل در صورت گم شدن، روی ناخن های آنها بارکدهایی حاوی اطلاعات شخصی شان نصب می کند.


به گزارش ایسنا، یک شرکت ژاپنی در شهر ایروما در نزدیکی توکیو، یک سیستم بارکد زنی برای افراد مبتلا به زوال عقل و آلزایمر ساخته است که برای ردیابی آنها در صورت گم شدن به کار می آید.


این بارکد ردیابی، برچسب کوچک یک سانتی متری است که اطلاعات فرد شامل آدرس، شماره تلفن و یک شماره هویت مخصوص برای هر فرد روی آن ثبت شده است. این سیستم ردیابی از بارکد دوبعدی استفاده می کند.


این سرویس رایگان برای اولین بار در ژاپن برای کمک به خانواده های مبتلایان به زوال عقل و آلزایمر طراحی شده تا اعضای خانواده خود را در صورت گم شدن پیدا کنند. این سیستم ردیابی که روی بدن بیمار نصب می شود، به پلیس اجازه می دهد که تنها با اسکن کردن یک بارکد اطلاعات آن شخص را به دست آورد.


به گفته یکی از مقامات شهر ایروما در ژاپن، این سیستم جدید مزیت مهمی بر روش های قدیمی ردیابی بیمار از طریق برچسب هویت روی لباس یا کفش دارد. بیماران مبتلا به آلزایمر و زوال عقل ممکن است لباس یا کفشی را که برچسب هویت دارد نپوشند، اما این سیستم ردیابی جدید که روی بدن آنها نصب می شود، همیشه همراه آنها خواهد بود.


این برچسب ها که ضد آب هستند تا دو هفته روی بدن بیمار دوام می آورند و قابل نصب روی ناخن های پا و زیر جوراب هستند.


به گزارش بی بی سی، بیش از ۲۵ درصد شهروندان ژاپن بالای ۶۵ سال سن دارند و این آمار تا سال ۲۰۵۵ به بیش از ۴۰ درصد جمعیت این کشور خواهد رسید.

آشنایی با اپلیکیشن Barcode Scanner و امکان خواندن بارکد ها در گوشی های اندرویدی

همان طور که می دانید بر روی برخی از محصولات و کالاهای مختلف بارکد شناسایی وجود دارد؛ در همین راستا برنامه های اسکنر که برای گوشی های همراه عرضه شده که طرفدارهای بسیار زیادی به دست آورده است. در واقع کدهای بارکد هرکدام جمله یا حروفی را یدک می کشند اما تنها با استفاده از بارکد خوان ها امکان باز کردن آن را خواهید داشت.


نرم افزارهای زیادی در زمینه ی خواندن کدهای QR برای سیستم عامل اندروید موجود می باشد که با آن ها می توانید بارکد اجناس مختلف را بخوانید و اطلاعات آن ها را بدست آورید اما امروز قصد معرفی و آموزش یکی از بهترین و قدرتمندترین برنامه های بارکدخوان با نام Barcode Scanner را داریم.


همان گونه که پیش تر نیز اعلام شد با استفاده از دوربین گوشی می توانید شروع به خواندن بارکد ها و بدست آوردن اطلاعات دقیق از آن ها نمایید؛ هم چنین می توانید کدهای QR در سایت ها را خوانده و به محتویات آن ها دسترسی یابید.


برای استفاده از این برنامه اسکنر بارکد نیز تنها کافیست تا دوربین گوشی خود را بر روی تصویر بارکد بگیرید تا در مدت زمان کوتاهی رمز مربوط به آن بارکد شناسایی شده و از آن استفاده کنید؛ هم چنین در محیط هایی که نور آن کم باشد، Barcode Scanner می تواند از فلش گوشی نیز به عنوان چراغ قوه استفاده کرده و آن محیط را روشن کند تا اسکن کردن تصویر بدون مشکل انجام شود.


برای استفاده و اجرا نیز تنها کافیست این برنامه را نصب نموده و سپس دوربین دستگاه اندروید خود را (بدون نیاز به گرفتن عکس و یا فشار دادن دکمه) جلوی بارکد قرار دهید تا Barcode Scanner به صورت خودکار بارکد را شناسایی کرده و اطلاعات مربوط به آن را به شما ارائه دهد؛ از طرفی به لطف این نرم افزار، اسکن انواع بارکد های محبوب (UPC, EAN و ISBN) و نمایش قیمت، بررسی و دیگر اطلاعات محصول توسط این برنامه امکان پذیر است.

آدرس

تهران - جنت آباد مرکزی(بالاتر از همت) - برج اداری تجاری طوبی - پلاک 197 - واحد 601