انبارداری مبتنی بر فناوری بارکد

یکی از بخش های مهم بکارگیری فن آوری بارکد در صنعت، بخش انبار می باشد. معمولا تنوع نمایش کاراکتر های بارکد به تعداد ۱۲۸ کاراکتر (حرف، عدد و علائم) را شامل می شود. سیستم های مبتنی بر بارکد که از سخت افزارهایی نظیر چاپگرهای لیبل، اسکنرها (بارکد خوان) و موبایل کامپیوترهای صنعتی تشکیل می شود، جهت ثبت و دریافت اطلاعات کالاهای مختلف کاربرد دارد. به دلیل قابلیت منحصر بفرد بودن شماره سریال هر بارکد، انبار مبتنی بر فن آوری بارکد، دارای کالاهایی با ردیابی مختلف سریالی خواهد بود (حتی کالاهایی از یک نوع). به این معنی که تمامی کالاهای بارکد دار حتی با توجه به همسان بودن مشخصات از هر نظر، هر کدام سوابق جداگانه در انبار، خواهند داشت. این امر در عمل به آگاهی از ریز اطلاعات کالا، چه در ورود و یا خروج و چه در بحث انبارگردانی ها و اخذ گزارشات دقیق موجودی کمک می نماید. سیستم مکانیزه عملیات انبار بر مبنای فن آوری بارکدینگ کالا، با حذف عملیات دستی و سرعت بخشیدن به امور انبارداری موجب ایجاد صحت بیشتر در اطلاعات مربوط به کالاهای ورودی به انبار می گردد و هم چنین امکان مغایرت در موجودی انبار و خطا در ثبت تقریبا به صفر می رسد و تنها با خواندن بارکد هر کالا، می توان مشخصات کلی آن کالا و سوابق آن را استخراج نمود. هر قلم از کالاها در ابتدای ورود به انبار پس از تخصیص یک سریال منحصر بفرد در قالب بارکد، توسط دستگاه موبایل کامپیوتر قرائت شده و وارد سیستم می گردد (رسید انبار و اضافه شدن به موجودی انبار) و می توان کالا را آدرس دهی نمود، جهت خروج کالا از انبار نیز لازم است تا طبق درخواست کالا تحویلی به انبار، انباردار نسبت به تحویل اقدام نماید و به دلیل ثبت در لحظه تحویل توسط دستگاه های موبایل کامپیوتر یا بارکد خوان، حواله انبار صادر و آمار موجودی به صورت دقیق، بدون خطا قابل گزارش گیری خواهد بود. سیستم جانمایی: بهره گیری از سیستم جانمایی یکی از مزایای مهم استفاده از تکنولوژی بارکد در انبارها می باشد. پس از آن که هر کالا و یا محصول کد بارکد مخصوص به خود را دریافت نمود باید در انبار، نیز در جای مناسب و تعیین شده ای قرار بگیرد، این امکان وجود خواهد داشت که سیستم مکان یک کالا را گزارش و به محض اسکن نمودن لیبل بارکد هر کالا مکان قرارگیری آن کالا مشخص و به عنوان یکی از سوابق آن کالا در سیستم ثبت می گردد. گردش موجودی فیزیکی: با توجه به هر صنعت، روند اجرایی سیستم انبار، اعم از ورود و یا خروج کالا متفاوت می باشد، از دیگر امکانات قابل بهره برداری در انبارهای مبتنی بر فن آوری بارکد آن است که می توان از اصول چیدمان و تحویل دهی استاندارد FEFO/LIFO/FIFO استفاده نمود. برای این منظور با توجه به سریال های مربوط به هر بارکد و مشخصات تولیدی هر کالا، گردش موجودی مشخص می باشد. امکان ردیابی: سیستم بارکد به دلیل اینکه هر برای قلم کالا به صورت منحصر بفرد می باشد، امکان ردیابی کالای خارج شده از انبار به مقصد مراکز تولید (در طول تولید) یا مراکز هزینه تا پس از خروج محصول از کارخانه را دارد و کالا را می توان در هر جای سازمان شناسایی و ردیابی نمود.

بخشی از مزایا و امکانات استفاده از سیستم بارکد:

– افزایش سرعت و دقت در ورود اطلاعات. – به حداقل رساندن خطاهای عملیاتی و اطلاعاتی. – کلیه اطلاعات مختص به موجودی انبار، به صورت، دقیق، بدون خطا و با سرعت بالا قابل دسترس خواهد بود. – با ثبت دقیق شماره سریال های وارده و صادره در هر لحظه موجودی تعدادی و ریالی انبار به قیمت خرید و یا میانگین آن در بازه های زمانی مختلف، قابل بررسی خواهد بود. – امکان شناسایی و ردیابی محصول در انبار و خارج شده از انبار پس از فروش. – انبارگردانی بسیار سریع و آسان. – امکان تهیه برگ های خروجی (حواله) اقلام به صورت الکترونیکی و چاپ آن جهت بارگیری. – امکان تهیه بازخورد اطلاعاتی به صورت فایل برای استفاده در سیستم های تدارکات، مالی و فروش. نحوه الصاق بارکد روی کالاهایی که بارکد ندارند: ۱- می توان با چاپ بارکد کالا روی لیبل یا کارت شناسایی کالا بصورت مستقیم هنگام تنظیم کارت شناسایی کالا این کار را انجام داد. ۲ – می توان با یک دستگاه پرینتر مخصوص بنام لیبل پرینتر ( Label Printer ) و تهیه کاغذ مخصوص آن که این پرینتر اقدام به چاپ بارکد روی لیبل برچسب دار کوچک نموده و می توان لیبل را روی کالا برچسب کالا الصاق نمود. البته با تهیه دستگاه لیبل پرینتر و کاغذ لیبل مناسب میتوان مشخصات کالا، شماره سریال، تاریخ تولید، تاریخ انقضاء، مشخصات فنی و یا هرگونه اطلاعات شناسایی کالا دیگر مربوط بر روی برچسبها چاپ و روی محصول یا کالا نصب کرد.توجه باید داشت که لیبل پرینترها انواع رومیزی و صنعتی داشته و با توجه به تعداد چاپ در ماه یا روز و عرضه دهانه پرینت نسبت به تهیه کردن لیبل پرینتر مناسب اقدام نمود.

استفاده از بارکد و RFID در انبار و انبارداری

آموزش و ارائه مطالب موردنیاز انبارداری و انبار موجب افزایش قابلیت ها و استعددهای انبارداران و کارکنان انبار و در نتیجه تسهیل کارها و در مجموع باعث کارایی و اثربخشی و نیروی محرک و جلوبرنده سیستم و سازمان می باشد با توجه به بازدیدهای انجام گرفته توسط کارشناسان انبار و صاحب نظران خبره ، ما را بر آن داشت تا مجموعه ای خلاصه وار و کلیدی از مطالب مهم در مورد انبار و عملیات انبارداری که همان سفارش تهیه کالا، تخلیه، بارگیری و نگهداری کالاهای مورد نیاز و توزیع صحیح و به هنگام می باشد و موجب ارتقاء کیفیت خدمات ارائه شده می گردد معطوف داریم البته ناگفته نماند سیستم های انبارداری با توجه به نوع کاربری و جامعه مورد استفاده بسیار متفاوت است و در بسیاری از جوامع انبارها هنوز به صورت سنتی اداره می گردند حال آنکه برخی از انبارها بسته به نیاز آنها کاملاً خودکار و مکانیزه می باشند بدون اینکه نیاز به نیروی کار داشته باشند و از طریق سیستم های دریافت و انتقال خودکار، کالاها و نرم افزارهای لجستیکی مدیریت می شدندکه برای اطلاع از وجود چنین انبارهایی در اینجا آورده شده است . این سیستم ها معمولاً در انبارهای با دماهای بسیار پایین که کارکردن در آنها دشوار است و یا در مناطقی که قیمت زمین بسیار گران می باشد پیاده سازی می شود چرا که امکان استفاده از ارتفاع در این سیستم ها کاملاً مقدور می باشد (یک نمونه تصویر از انبارهای نوین) با توجه به کاربری و تنوع زیاد انواع انبارها، ماشین آلات، سیستم ها و تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری تخصصی متناسب با نوع کاربری انبارها توسعه یافته اند در این مطلب سعی شد مطالب مفید بطور گویا و واضح بیان وشامل اطلاعات موردنیاز در انبارها به طور عمومی باشد و با بالارفتن اطلاعات عمومی و مورد نیاز انبارداران و کارکنان انبار، گامی جهت بهتر شدن و تسریع امور در انبارها شود.

بارکد

بارکد در فارسی به آن خط نماد، رمز میله، کد میلیه ای و رمزینه نیز می گویند. نوعی نمایش تصویری اطلاعات بر روی سطوح است که اطلاعات آن را می توان توسط ماشین بازخوانی کرد. بارکدهای اولیه اطلاعات را در قالب عرض و فاصله خطوط موازی چاپ شده ذخیره می کردند و به صورت یک دسته از خطوط مستقیم موازی دیده می شدند اما امروزه بارکدها ممکن است بسته به نوع به شکل دو بعدی یک دسته نقطه، یک دسته دایره هم مرکز و یا به صورت مخفی شده در تصاویر نیز ظاهر شوند. بارکدها توسط یک پویشگر نوری که دستگاه بارکدخوان نامیده می شود بازخوانی می شوند و اگر در تصاویر مخفی شده باشند توسط نرم افزار خاصی از آن بیرون کشیده می شوند. بارکدها به صورت گسترده ای در پیاده سازی سیستم های جمع آوری خودکار اطلاعات شناسه ها که سرعت و دقت ورود اطلاعات را بالا می برند کاربرد دارند. سیستم مکانیزه عملیات انبار بر مبنای فن آوری بارکدینگ کالا، با حذف عملیات دستی و سرعت بخشیدن به امور انبارداری موجب ایجاد صحت بیشتر در اطلاعات مربوط به کالاهای ورودی به انبار میگرددو همچنین امکان مغایرت در موجودی انبار و خطا در ثبت تقریباً به صفر می رسد و تنها با خواندن بارکد هر کالا، می توان مشخصات کلی آن کالا و سوابق آن را استخراج نمود.

تصاویر انواع بارکد

هر قلم از کالاها در ابتدای ورود به انبار پس از تخصص یک سریال منحصر به فرد در قالب بارکد، توسط دستگاه الکترونیکی بارکد خوان قرائت شده و وارد سیستم می گردد (رسید انبار و اضافه شدن به موجودی انبار) و می توان کالا را آدرس دهی نمود، جهت خروج کالا از انبار نیز لازم است تا طبق درخواست کالا تحویلی به انبار، انباردار نسبت به تحویل اقدام نماید و به دلیل ثبت در لحظه تحویل توسط دستگاه های POCKET PC بارکد خوان، حواله انبار صادر و آمار موجودی به صورت دقیق، بدون خطا قابل گزارش گیری خواهد بود. سیستم جانمایی (Location): بهره گیری از سیستم جانمایی (Location یکی از مزایای مهم استفاده از تکنولوژی بارکد در انبارها می باشد، پس از آن که هر کالا و یا محصول کد بارکد مخصوص به خود را دریافت نمود باید در انبار، نیز در جای مناسب و تعیین شده ای قرار بگیرد، این امکان وجود خواهد داشت. (همان جاگذاری برحسب کد و برچسب اطلاعات کالا).

کاربردهای بارکد و نرم افزارهای مرتبط

بارکدخوان، اسکنر بارکد، نرم افزار بارکد، تجهیزات بارکد و مواردی از این دست در صنعت فناوری اطلاعات و نیز استفاده از تکنولوژی های جدیدتر عموماً مبتنی بر فناوری بارکد و RFID امروزه در صنعت بسیار الزامی می باشد. ارائه نرم افزارهای کاربردی منطبق بر فرایندهای عملیاتی و در راستای اهداف و استراتژی های تجاری سازمان، خط مشی تولید نرم افزارهای شرکت های معتبر فعال می باشد.

بارکد و دستگاه بارکد خوان

بارکدخوان ها معمولاً از یک منبع نور و یک حسگر حساس نسبت به نور تشکیل شده اند که در کنار یکدیگر در نوک یک بارکدخوان قرار داده شده است. برای خواندن بارکد، نور بصورت یکنواخت در سراسر میله منعکس می گردد. حسگر اندازه گیری حساس به نور، شدت جریان نور منعکس شده از منبع نوری و شکل موج تولید شده و عرض میله ها و فاصله های آنها از یکدیگر را اندازه گیری می کند و خروجی صفر و یک را نتیجه می دهد، سیستمهای بارکدها می توانند با چندین روش رمزگشایی عمل کند، هر روش رمز گشایی مانند یک زبان برای سیستم است و هر کدام نقاط قوت و ضعف خود را دارند. اسکنرها عموماً براساس نحوه ارتباطشان با کامپیوتر و نوع منبع نوریشان دسته بندی می شوند که از انواع مدل های متداول می توان به مدل های تفنگی لیزری، تفنگی CCD و Dual CCD ثابت چند پرتوه، قابل حمل بی سیم (هند هلد) قابل حمل حافظه دار و … اشاره نمود.

استفاده از فناوری RFID (آر اف ای دی) در انبار Radio Frequency Identification:

یکی دیگر از فن آوری های مبتنی بر امواج رادیویی قابل استفاده جهت ردیابی و شناسایی اشیاء می باشد. به کمک این تکنولوژی می توان اقلام موجود در انبار را توسط تگ (برچسب) الصاق شده بر روی هر کالا ردیابی نمود. تگ ها حاوی داده های گوناگونی از کالاهای انبار هستند که به صورت بیسیم یا گیرنده ها ارتباط برقرار کرده و اطلاعات را رد و بدل می نمایند. مبادله اطلاعات بین تگ کالا و ریدر (گیرنده) از طریق امواج رادیویی انجام می پذیرد. زمانی که یک شی حاوی تک RFID به محدوده قابل خواندن توسط یک ریدر می رسد، ریدر با ارسال یک پالس به تگ دستور ارسال اطلاعات را می دهد.

بکارگیری بارکد در مدیریت انبارها

استفاده از بارکد جهت مدیریت و کنترل گردش کالا در انبارها می توانند مزایای زیر را در برداشته باشد. ثبت ورود و خروج ها (اسناد رسید و حواله انبار) به صورت غیر دستی سرعت و دقت بالا در جمع آوری و ورود اطلاعات مربوط به گردش کالا در انبار امکان اختصاص یک کد سریالی برای هر واحد از کالا کنترل گردش و موجودی انبار براساس کد، لات و سریال ایجاد امکان ردیابی هر کالا بر اساس شماره کالا به حداقل رساندن خطاهای عملیاتی و اطلاعاتی امکان دسترسی به کلیه اطلاعات کالا به صورت online بدون خطا و با سرعت بالا امکان تهیه برگه های خروجی کالا به صورت اتوماتیک و سریع امکان بهره گیری دقیق از روشهای FiFo و Lifo در نحوه ترخیص محصولات از انبار انبارگردانی بسیار سریع و آسان با استفاده از دستگاه پرتابل امکان تعریف شرایط جایگذاری کالاهای خاص در موقعیت های خاص انبار

نرم افزار انبار مبتنی بر بارکد

مدیریت انبار با روش‌های سنتی و دستی فرایند زمانبری است علاوه بر اینکه انمان بروز خطا و اشتباه بسیار زیاد است. سیستم انبارداری مکانیزه و هوشمند سازی انبار به کمک بارکد راه حلی برای مدیریت صحیح و کارآمد انبار و خط تولید است. با بارکدی کردن انبار، بسیاری از فرآیندهای زمانبر و پر دردسر انبار را می‌توان تنها با اسکن کردن یک بارکد بلافاصله انجام داد. برای آشنایی بیشتر با مدیریت انبار با سیستم مبتنی بر بارکد با ما در این مقاله همراه باشید.

بارکدی کردن انبار

در سیستم انبار محصول مبتنی بر بارکد، انباردار در هنگام تحویل کالا از خط تولید با اسکن کردن بارکد های الصاق شده روی کالا توسط دستگاه موبال کامپیوتر (هندهلد) یا (دستگاه های انبار داری) ، کالاها را وارد انبار محصول می نماید. یک نسخه از نرم افزار انبار مبتنی بر بارکد (انبار گردانی با بارکد خوان) بر روی دستگاه پرتابل یا PDA نصب می گردد که به انباردار جهت تشخیص درست کالا و ورود و خروج صحیح کالا از انبار و همچنین انبارگردانی راحت و سریع کمک می نماید. در هنگام خروج کالا از انبار نیز انباردار با در دست داشتن دستگاه پرتابل و اسکن بارکدها اقدام به خروج محصولات از انبار و بارگیری می نماید. (انبار گردانی با بارکد خوان) نرم افزار انبار محصول بارکدی به گونه ای طراحی گردیده است که از بروز خطای انسانی در هنگام بارگیری جلوگیری می نماید از جمله این خطاها می توان به ارسال کم و یا زیاد محصول به مشتری و همچنین ارسال اشتباه سفارش یک مشتری به مشتری دیگر نام برد. در این سیستم می توان گزارات متنوعی مانند گزارشات موجودی، گزارش کاردکس کالا و .... ارائه نمود.

سيستم جامع انبار محصول و انبار مواد اولیه

تحويل توليد به انبار و مكانيزم ورود محصولات به انبار و صدور رسيد انبار توسط يك دستگاه ترمينال جمع آوري اطلاعات پرتابل نماينده انبار در انتهاي هر شيفت باركد بسته ها را تك تك اسكن نموده و بصورت فيزيكي محصول توليدي را تحويل ميگيرد اطلاعات مربوط به محصول توليدي به دو شكل ذيل ميتواند به برنامه نرم افزار انبار منتقل گردد : 1-اطلاعات توليد در انتهاي هر شيفت توسط برنامه انبار از برنامه بسته بندي خوانده ميشود و آمار توليد به دستگاه PDT ( موبایل کامپیوتر ) منتقل ميگردد و مسئول انبار با در دست داشتن ترمينال پرتابل خود باركد محصولات توليدي را اسكن مينمايد و در محل اسكن كردن باركدها بر اساس آمار توليد كه در حافظه دستگاه وجود دارد ميتواند مغايرت مربوطه را كنترل نمايد و در صورت نبود مغايرت سند رسيد انبار نهائي را صادر نمايد 2-سرپرست انبار با مراجعه به انتهاي خط در پايان هر شيفت و يا در طول مدت توليد باركد اقلام انتقالي به انبار را اسكن مينمايد و با انتقال دستگاه به محل انبار و قراردادن آن روي پايه تخليه اطلاعات، ديتاي جمع آوري شده به نرم افزار انبار منتقل شده و بصورت گزارش يا قبض ورودي انبار چاپ ميگردد. در اين مرحله اطلاعات ثبت شده توسط ترمينال با گزارش پكينگ ليست محصول در سيستم بسته بندي مقايسه شده و در صورت وجود مغايرت گزارش ميگردد. پس از رفع مغايرت اعلام شده اطلاعات جمع آوري شده جهت انتقال به سيستم انبار بعنوان ورودي كالا و استخراج قبض انبار و اعمال در كاردكس هاي مربوطه آماده ميگردد.

پروسه انبار محصول و نگهداري كالا

پس از تحويل محصول توسط دستگاه پرتابل جمع آوري اطلاعات انباردار دستگاه را روي پايه آن كه به كامپيوتر انبار متصل ميباشد قرار داده و بدين طريق اطلاعات به نرم افزار انبار منتقل ميگردد. قبض انبار مربوطه جهت بايگاني و اخذ امضا هاي مجاز چاپ شده و كالاي توليدي به موجودي انبار اضافه ميگردد. نرم افزار انبار كه ثبت اطلاعات مربوط به ورود و خروج كالا در آن بصورت كاملا" مكانيزه انجام ميگيرد داراي تمامي ويژگي يك سيستم انبار تعدادي و داراي ويژگي مهم نگهداري گردش كالا بصورت سريالي ميباشد. بدين معني كه براي هر محصول يك ركورد در سيستم انبار وجود دارد كه علاوه بر نگهداري اطلاعات كالائي هر سريال توليدي ، اطلاعات مربوط به گردش آن كالا شامل تاريخ و شيفت توليد ، اطلاعات مربوط به اسناد ورود و اسناد خروج كالا از انبار و حتي در صورت برگشت کالااطلاعات مربوط به اسناد برگشت را در خود نگهداري ميكند. پروسه هاي مربوط به ثبت گردش كالا در بخشهاي گذشته توضيح داده شد -بوسيله مكانيزم پياده سازي شده در سيستم گزارشهاي مختلفي قابل استخراج مي باشد كه از مهمترين اين گزارشات مي توان به موارد زير اشاره نمود : -كاردكس انبار -گزارش موجودي كل انبار به تفكيك محصول -گزارش گردش كالا -گزارش محصولات وارده (رسيده) در مقاطع زماني مختلف -گزارش كالاي صادره (حواله شده) در مقاطع زماني مختلف -سفارشات حواله شده -گزارشات مربوط به اسناد به تفكيك رسيد و حواله -كليه گزارشات مربوط به انبار بر اساس اطلاعات كالاي وارده و خارجه -گزارش انبار گرداني ( عدم تطابق محصولات رسيد شده با خروجي از انبار و موجودي آن ) -لازم به ذكر است زمان دريافت گزارشهاي مطروحه قابل تغيير بوده و براساس نياز شركت تعريف مي گردد.

بارگيري و خروج كالا از انبار

براساس برگه هاي ارسالي از واحد فروش (برگه حواله يا سفارش) اطلاعات به سيستم نرم افزار ثبت سفارشات مستقر در كارخانه وارد شده و اطلاعات مربوط به هر محموله ارسالي به سيستم نرم افزار انبار منتقل ميگردد. اطلاعات هر سفارش از طريق نرم افزار انبار روي ترمينالهاي پرتابل براي جمع آوري اقلام هر سفارش منتقل شده و دستگاه مربوطه در اختيار مسئول جمع آوري هر سفارش گذاشته ميشود كارگر انبار با مراجعه به محل استقرار هر كالا باركد روي رول هاي جمع آوري شده را اسكن مي نمايد. در صورت وجود اشتباه در انتخاب كالا و مغاير بودن آن با رديفهاي هر سفارش از نظر نوع كالا پيغام خطاي مربوطه به هنگام اسكن شدن باركد به اپراتور مربوطه داده ميشود. پس از جمع آوري كليه اقلام مربوط به هر سفارش دستگاه به انبار جهت صدور حواله خروج و بارنامه و پكينگ ليست ارسال كالا كه حاوي شماره سريال اقلام داخل آن سفارش ميباشد منتقل ميگردد. با صدور هر حواله كالاهاي آن از موجودي انبار كسر شده و در كاردكس مربوطه عمل ميگردد. در سيستم اينكه چه سريالي طي چه شماره حواله به كدام مشتري يا انبار ارسال شده است نيز ثبت خواهد شد. به هنگام ترخيص كالا نيز كليه مشخصات مقصد و شماره بارنامه و حواله انبار به همراه پكينگ ليست كالاي ارسالي به شرح شماره سريال و مشخصات هر رول و وزن هر رديف و جمع كل تنظيم و چاپ ميگردد. با اين عمل كالاي صادره از موجودي انبار كسر شده و در كاردكس انبار ثبت ميگردد.

انبار گردانی

براي انبار گرداني ابتدا اطلاعات موجودي انبار از نرم افزار انبار محصول به دستگاه ديتا كالكشن تخليه مي گردد سپس انبار دار با مراجعه به محل فيزيكي كالا در انبار ، باركد هر محصول موجود در انبار را قرائت کرده تا مغايرت موجودي انبار را بدست آورده و بر روي دستگاه ديتا كالكشن خود مشاهده نمايد. پس از استخراج ليست مغايرت اطلاعات از دستگاه پرتابل به نرم‌افزار انبار تخليه شده و سند مغايرت انبار در سيستم نرم افزار انبار صادر مي گردد.

سیستم مدیریت انبار wms,سیستم مدیریت اموال ams,سیستم لیبلینگ و بسته بندی کالا lps,سیستم مدیریت اطلاعات انبار,برنامه مدیریت انبار,نرم افزار مدیریت انبار,نرم افزار مدیریت اموال, مدیریت و انبارداری,مدیریت انبار در اکسل,مدیریت انبار با sql,مدیریت انبار پروژه,مدیریت انبارهای پیشرفته,مدیریت انبار و تدارکات,مدیریت تجزیه و تحلیل انبار,مدیریت انبار کالا,مدیریت موجودی انبار,نرم افزار مدیریت موجودی انبار,انبارداري و مديريت انبار,انبارداری و مدیریت انبار,انبارداری و مدیریت خرید,انبارداری و مدیریت انبارها,نرم افزار بسته بندی,نرم افزار مدیریت انبارداری,نرم افزار مدیریت انبار و فروش,نرم افزار مدیریت انبار تکتا,سیستم های مدیریت انبار, مدیریت انبار با rfid,مدیریت انبار و قطعات یدکی,مدیریت انبار ها,مدیریت انبار مبتنی بر rfid,مدیریت انبار rfid,مدیریت انبار اکسل,مديريت انبار و انبارداري, مدیریت انبار تکتا,سیستم مدیریت انبارداری,نرم افزار مدیریت انبارداری رایگان,نرم افزار مدیریت انبار رایگان,برنامه مدیریت انبار رایگان,مدیریت انبارداری,مديريت انبار,مديريت انبارداري,مدیریت عملیات حسابداری انبار,مدیریت انبار دارویی,مدیریت انبار دارو,مدیریت انبار داری نوین,پروژه سیستم مدیریت انبار داری,دانلود نرم افزار مدیریت انبار رایگان,راهکارهای مدیریت انبار,مدیریت سیستم انبار,مدیریت انبار و عملیات مرتبط,مدیریت انبار مواد غذایی,مديريت انبارها,مدیریت انبار در زنجیره تامین,مدیریت انبار, روش های مدیریت انبار

سیستم های شناسایی خودکار توسط بارکد
مدیریت انبار WMS
مدیریت اموال AMS
لیبلینگ و بسته بندی کالا LPS


یک سیستم مدیریت انبار کارآمد به شما کمک می کند موجودی داخل تشکیلات و یا انبارهای خارجی خود را کنترل و ردیابی نمایید. سیستم مدیریت انبار موجب می شود که از فرآیند مدیریت موجودی تا ارسال کالا و دریافت رسید را به خوبی مدیریت نموده و این امر باعث صرفه جویی قابل توجهی در هزینه ها و زمان می گردد، به این صورت که تمامی فرآیندهای هر انبار شامل دریافت کالا، رسید، جانمایی، انبارگردانی، تحویل کالا و حواله به طور قابل ملاحظه ای بهینه شده و با صرفه جویی در زمان موجب افزایش منافع خواهد شد.

هدف هر انبار کنترل ورود و خروج و موجودی کالاها به بهترین و موثرترین روش ممکن است. راهکار جامع انبار تکتا در این حوزه شامل: جمع آوری اطلاعات در لحظه، مکانیزه کردن فرآیندها و شناسه دار کردن کالاهای هر مجموعه می باشد.

با پیشرفت تکنولوژی و رقابتهای فشرده، دیگر روشهای کاغذی پاسخگو نمی باشند.


برخی از مشکلات فرآیند دستی شامل موارد ذیل می باشند :


• دسترسی به اطلاعات در فرایند کند دستی ممکن است ساعت ها و هفته ها به طول انجامد.

• اطلاعات 100% دقیق نیستند.

• گاهی اشتباه در محصولات ارسالی و یا مشخصات دریافت کننده پیش می آید.

• فاکتور ها معمولا روزها بعد از ارسال آماده هستند.

• کالا ها قابل ردیابی و پیگیری نخواهند بود.

سیستم مدیریت انبار تکتا میتواند به شکل مستقل و یا یکپارچه و دارای ارتباط با سایر سیستم های هر سازمان از قبیل ERP،نرم افزارهای مالی باشد.


اجزای اصلی سیستم مکانیزه انبار شامل :


• نرم افزار مدیریت انبار (WMS).

• نرم افزار دستگاه های پرتال جمع آوری اطلاعات (هندهلد).

• بارکدخوان ها.

• تجهیزات چاپ برچسب و بارکد شامل : لیبل پرینتر، ریبون با کیفیت و ماندگاری مطلوب و لیبل های مورد نیاز در ابعاد استاندارد و نیز نوع جنس لیبل با توجه به عوامل محیطی تاثیر گذار.

• زیرساخت شبکه بی سیم در صورت نیاز به استفاده از روش ثبت اطلاعات در لحظه Online.


مزایای استفاده از انبار مكانیزه:


• امكان ردیابی و كنترل 100% كالاهای انبار شده.

• استفاده بهینه از فضای انبار.

• كاهش هزینه های عملیاتی.

• افزایش سرعت ورود و خروج كالاهای انبار شده.

• افزایش كارایی و مدیریت توزیع كالا.

• كاهش سرقت و مفقودی كالاها.

• بهبود فضای كاری (نظم، ارگونومی و سازماندهی مناسب).

• امكان كنترل تاریخ مصرف کالا و جلوگیری از فساد آنها پیش از توزیع.

• كاهش ضایعات ناشی از خطاهای انسانی.

• افزایش سطح بهداشت نسبت به انبارش دستی.


مواردی که هنگام استقرار سیستم مکانیزه انبار باید درنظر گرفته شود به شرح زیر است:


• کالاها در چه سطحی از بسته بندی ردیابی می شوند.

• اطلاعات در لحظه (On line) ویا بچ (Off line) مورد نیاز است.

• برای ردیابی کدام آیتم مثل سریال، بچ و لات مهم است.

• اقلام موجود در انبار از قبل دارای لیبل بوده اند.

• وجود بستر شبکه مناسب در محل انبار.

• گزارشاتی که از سیستم مدنظر است.

• تعداد کاربران در انبار.

• نیاز به ارتباط پایگاه داده نرم افزار انبار با سایر نرم افزارهای موجود.


ردیابی و مدیریت مکانیزه انبار چیست؟


سیستم مدیریت انبار(WMS) به عنوان یک بخش حیاتی از زنجیره تأمین در هر سازمان محسوب می شود. در محیط های انبار که کالاهای متعددی وجود دارند، هدف از یک سیستم مدیریت انبار کنترل تمامی عملیات در مراحل مختلف از قبیل دریافت، جانمایی، جمع آوری و حمل کالاها می باشد. در روش های قدیمی این عملیات با کاغذ ثبت و کنترل می شد و با خطاهای زیاد، کند بودن فرآیندها و عدم وجود اطلاعات صحیح همراه بود.

ارتقاء و تکامل سیستم های انبار همانند سایر راهکارهای نوین می باشد، که برحسب نیاز و به واسطه شرایط رقابتی بازار، افزایش دقت و سرعت در سرویس دهی به مشتریان ایجاد شده است. استفاده از سیستم های شناسایی خودکار، امکان مدیریت در لحظه و پویای جابجایی های مواد و محصول را فراهم می سازد. افزایش سرعت و دقت در انبارهایی با حجم کالای بالا با وجود راهکار یکپارچه نرم افزاری و سخت افزاری قابل اجرا می باشد.

استقرار روشهای نوین و موثر با استفاده از سیستم مکانیزه انبار موجب بهره وری در سایر فرآیندهای یک مجموعه از جمله تولید، حمل و نقل، سفارش گیری و حتی سیستم های حسابداری و مالی می شود. سیستم انبار مکانیزه (WMS) می تواند به صورت یک نرم افزار مجزا با قابلیت اشتراک گذاری داده ها با سایر نرم افزارهای موجود در هر کسب و کار مورد استفاده قرار گیرد.

هسته اصلی یک سیستم انبار شامل دریافت کالا، جانمایی، جمع آوری، بسته بندی و ارسال است. در لایه های جزیی تر از آیتم هایی مثل شرح و محل کالا، تعداد، واحد سنجش کالا، اطلاعات و سفارشات خرید و فروش به منظور تعیین اصولی چگونگی جانمایی و جمع آوری اقلام استفاده می شود.


نرم افزار اموال گردانی مبتنی بر بارکد

مدیریت اموال AMS


شیوه های دستی برای اموال گردانی توسط امین اموال علاوه بر زمان بر بودن و هزینه نیروی انسانی، موجب می شود تا اطلاعات صحیح و درستی در سازمان وجود نداشته باشد. در اغلب موارد شماره اموال در قالب یک عدد روی بر چسب مخصوص چاپ شده و به اموال الصاق شده و فرآیندهای بعدی توسط روشهای کاغذی انجام می پذیرد. سازمانها و شرکت ها همواره برای مدیریت اموال و داراییهای خود هزینه های قابل توجهی را متحمل می شوند. ردیابی اموال کلیه دارایی های فیزیکی از قبیل لوازم اداری ، تاسیسات ، تجهیزات ، ماشین آلات و... را شامل می شود. سیستم اموال مبتنی بر بارکد باعث بهبود فرآیند اموال گردانی در سازمان می شود.

در این تکنولوژی ، لیبلهای دارای بارکد روی اموال الصاق شده و اموال گردان توسط دستگاههای بارکد اسکنر Data collation عملیات ثبت وضعیت و اطلاعات اموال در واحدهای مختلف را انجام می دهد. بدین ترتیب یک سیستم کاملا مکانیزه Paperless ایجاد میشود و نهایتاً اطلاعات به کامپیوتر مرکزی منتقل شده و به دلیل عدم دخالت نیروی انسانی در ثبت داده ها، مدیریت اموال به بهترین نحو ممکن صورت می گیرد. همچنین افزایش سرعت در عملیات اموال گردانی این امکان را فراهم می آورد تا تعداد دوره های اموال گردانی در مجموعه ها افزایش یابد.


نرم افزار اموال گردانی مبتنی بر بارکد شرکت تکتا با توجه به ساختار انعطاف پذیر و پویا، که می تواند بسته به ساختار سازمانی و یا نیاز مشتری تغییر یابد، مناسب سازمان ها و شرکت های بزرگ صنعتی و تولیدی بوده و در مجموعه های متوسط و کوچک نیز کاربرد دارد، جمع آوری و نگهداری اطلاعات دقیق اموال و دارایی های ثابت فرآیندی زمان بر و پرهزینه ای است، شرکت تکتا با ارائه راهکار جامع و مناسب جهت ثبت و کنترل اموال، لوازم اداری، تاسیسات، تجهیزات، ماشین آلات و... شما را تحت کنترل قرار داده و با افزایش نظارت بر مدیریت اموال و کاهش هزینه رویه های سنتی، که با ترکیب بارکد اسکنر و یا تجهیزات پرتابل جمع آوری داده ها ( هندهلد ) و نرم افزار مدیریت اموال گردانی مبتنی بر بارکد این امکان فراهم می شود تا سرعت و صحت اموال گردانی افزایش یافته و در نتیجه آن، اطلاعات گروه بندی شده و دقیقی از اموال فراهم گردد، همچنین نرم افزار اموال گردانی مبتنی بر بارکد شرکت تکتا، این امکان را برای مدیران فراهم می سازد تا زمانبندی مناسب و لازم برای نگهداری و سرویس تجهیزات را به صورت خودکار از سیستم دریافت نمایند.


مزایای ویژه سیستم اموال گردانی مبتنی بر بارکد چیست؟


در تمامی کسب و کارها مجموعه ای از اموال وجود دارند که نیاز به نگهداری و کنترل آنها وجود دارد و با یک راه حل مناسب می توان به این مهم دست یافت.


برخی از ویژگیهای سیستم اموال گردانی مبتنی بر بارکد به شرح ذیل است:


• جمع آوری اطلاعات سریعتر و با جزئیات بیشتر.

• حذف سیستم کاغذی و کاهش هزینه های اموال گردانی.

• حذف دخالت نیروی انسانی و داشتن اطلاعات به روز.

• گزارشات متنوع با اطلاعات صحیح.

• ایجاد مسئولیت در پرسنل در قبال دارایی های شرکت.


ردیابی و مدیریت مکانیزه اموال چیست؟


در هر مجموعه صدها و حتی هزاران وسیله با ارزش های متفاوت و گوناگون از قبیل تجهیزات کامپیوتری، وسایل اداری، وسایل نقلیه و.... به طور روزانه مورد استفاده قرار می گیرد. یک راهکار مدیریت اموال جامع، به طور موثر و با دقت تمام، ردیابی دارایی های هر مجموعه را برعهده می گیرد تا به جای اتلاف زمان برای جستجو و جایگزین کردن اموال مفقوده، اموال با ارزش خود را حفظ و مدیریت نمایید.


مواردی که هنگام استقرار سیستم اموال باید در نظر گرفت:


• تعداد اموالی که نیاز به ردیابی دارند.

• انواع اموال هر مجموعه و گروه های مربوطه.

• محل هایی که اموال در آن مستقر می باشند.

• شماره اموال و برچسب قبلی و اطلاعات آن در سیستم دستی.

• چه گزارشاتی از سیستم مورد نیاز است.

• تعداد پرسنل.


نرم افزار و سیستم لیبلینگ

و بسته بندی کالا تکتا LPS


نرم افزار لیبلینگ و بسته بندی مبتنی بر بارکد

امروزه با پیشرفت روز افزون تکنولوژی و با وجود ابزار های پیشرفته و جهانی شدن بازار مصرف کالاها، تولیدکنندگان با استفاده از بارکد، محصولات خود را جهت کنترل و ردیابی در فرآیندهای توزیع و پخش، خدمات پس از فروش، گارانتی و سایر موارد مورد نیاز نشانه گذاری و عرضه می نمایند.

به همین دلیل به جرأت می توان گفت صنایعی که از بارکد و استانداردهای مربوط به آن استفاده نکنند، بزودی نمی توانند به فعالیت تجاری با کیفیت مطلوب بپردازند.

بارکد گذاری کالا و خدمات به عنوان ابزاری برای اصلاح ساختار بازرگانی مورد استفاده قرار میگیرد. بارکد و نشانه گذاری مناسب سبب میگردد که عرضه کنندگان کالا یا خدمات تمامی ضوابط استاندارد را در تولید کالا یا عرضه خدمات خود مدنظر قرار داده و از سوی دیگر متقاضیان این کالا نیز به سهولت بتوانند به کیفیت کالاها و خدمات مورد نیازشان پی ببرند.

بارکدینگ موجب استخراج سریع و دقیق اطلاعات در تمامی نقاط عرضه کالا میشود و امکان تهیه اطلاعات دقیق و به موقع برای سیستم اطلاعات مدیریت را فراهم کرده و باعث میگردد شناسائی کالا و خدمات با حداقل خطای انسانی صورت پذیرد. همچنین باعث بهبود ارتباطات بین شرکتها در مسیر عرضه کالا می گردد و در واقع یک استاندارد برای استفاده تمام طرفهای تجاری است و موجب آگاهی مسئولان، همزمان با خروج جنس از قفسه یا انبار و کاهش از ذخیره کالا در این مکان می گردد و ورود اطلاعات کالا به رایانه را سرعت بخشیده و از اشتباهات احتمالی جلوگیری می نماید.از اینرو وجود یك سیستم و نرم افزار مبتنی بر باركد در صنایع و كاخانجات میتواند اهداف ذكر شده را تحقق بخشد.

در نرم افزار لیبلینگ و بسته بندی شركت تکتا، پس از تولید محصول ، درقسمت بسته بندی ، هر محصولی دارای یک شناسنامه میگردد.این شناسنامه در بر گیرنده مواردی چون ابعاد محصول ، ضخامت ، وزن ، رنگ ، طرح و.... می باشد. سیستم ، این امکان را به کاربر میدهد تا شناسنامه فوق را در سیستم برای تک تک محصولات تولیدی به سهولت ثبت و تکمیل نماید. موارد تکمیلی شناسنامه محصول میتواند شامل اطلاعاتی مانند زمان تولید، شیفت تولید، اپراتور بسته بندی و .... باشد. در این قسمت از نرم افزار هر محصول دارای سریالی منحصر به فرد میگردد که به صورت بارکد توسط لیبل پرینتر چاپ و روی هرمحصول الصاق می گردد.

استفاده از بارکد در خطوط تولید ، باعث به وجود آمدن سیستم اطلاعاتی لحظه ای و اطلاعات آماری مفیدی می شود که از آنها در بهبود و کنترل عملیات خط تولید استفاده می شود.


به طور مختصر می توان مزایای ذیل را در ارتباط با نرم افزار باركد نام برد:


• تعیین آمار دقیق از میزان تولید هر یک از ایستگاه های کاری.

• تعیین آمار دقیق از تولید در شیفت های مختلف کاری.

• تعیین آمار دقیق کارخانه در دوره های زمانی مختلف.

• اطلاع از موجودی در حین تولید.

• شناسنامه دار شدن محصولات جهت ردیابی پس از فروش و گارانتی.

• ثبت دقیق زمان و افراد مؤثر در انجام کارها.

• تعیین آمار دقیق از فعالیت اپراتور های بسته بندی ( جهت ایجاد انگیزه رقابت بین پرسنل بسته بندی خط تولید)

• زمانسنجی اتوماتیک کارها.

• برآورد دقیق تر میزان بهره وری به منظور کمک به نظام بهره وری و پاداش.

• کاهش میزان خطاها و به دنبال آن کاهش ضایعات.

• تعیین مقدار تولید لحظه ای و برآورد استفاده از منابع.

• آگاهی از زمان های دقیق و عملیات انجام شده در هر نوبت کاری.

• آگاهی از ریز عملیات انجام شده.

• انتقال سریع و لحظه ای اطلاعات بین قسمت های مختلف تولید.

• شناسایی قطعات و عملیات انجام شده بر روی آنها، در طول فرایند تولید، بسته بندی و توزیع.

• کمک به بالانس و هماهنگی خط تولید و یا ارائه خدمات.

• ردیابی محصول در مراحل مختلف.

• اطلاع از میزان پیشرفت کارها بر روی محصول نهایی.


سخت افزار های مورد نیاز جهت اجرای پروژه سیستم لیبلینگ کالا :


1 - چایگر لیبل یا لیبل پرینتر که به نام های بارکد پرینتر و چاپگر بارکد نیز شهرت دارند و در دو نوع لیبل پرینتر صنعتی و لیبل پرینتر رومیزی موجود می باشند.

2 - دستگاه های پرتابل یا دستگاه هند هلد که به موبایل کامپیوتر نیز شهرت دارند.

3 - باتوجه به اقتضای نرم افزار در برخی از ایستگاه های کاری می توان از دستگاه بارکد خوان که در دو نوع بارکد خوان سیمی و بارکد خوان بی سیم یا بارکد خوان وایرلس استفاده نمود.


سئوالات متداول نرم افزار

1-تعهد و گارانتی مجموعه تکتا نسبت به محصولات و خدمات خود به چه صورت است؟

مجموعه تکتا به عنوان یک شرکت مشتری محور در صنعت سیستم های کنترل ردیابی توسط بارکد و چاپ و بسته بندی، رضایت مندی مشتریان خود را در اولویت اول قرار داده و در همین راستا پیگیری و پاسخگویی به هرگونه مشکل در محصول و خدمات ارائه شده به مشتری و مرتفع سازی آن را از وظایف اصلی خود می داند.

2- ارائه مشاوره تخصصی در حوزه بارکد و نرم افزارهای مبتنی بر بارکد

از طریق تماس با متخصصین ما می توانید از نوع متریال وارائه مشاوره تخصصی در خصوص چگونگی و نحوه اجراء نرم افزار های مبتنی بر بارکد در بخش های اموال، انبار، توزیع و پخش، خطوط تولید، فروشگاهی، بیمارستانی، خدمات پس از فروش، لیبلینگ و ثبت اطلاعات از مشاوره رایگان در خصوص نحوه و چگونگی پیاده سازی این سیستم ها بهره مند گردید.

3-ارائه مشاوره تخصصی در خصوص انتخاب نوع مواد مصرفی تجهیزات بارکد

ارائه مشاوره در خصوص انتخاب نوع و اندازه مواد مصرفی تجهیزات بارکد،از طریق تماس با متخصصین ما میتوانید از نوع متریال و اندازه مواد مصرفی مورد نیاز مجموعه خود اعم از لیبل و ریبون و تجهیزات مورد نیاز بارکد اعم از لیبل پرینتر و بارکد اسکنر مناسب به صورت رایگان مشاوره کسب کنید.

4- ارائه خدمات گارانتی و عقد قرارداد پشتیبانی تجهیزات بارکد

خدمات پس از فروش و گارانتی تکتا عبارتند از خدماتی که پس از فروش محصول و در جهت کسب اطمینان و رضایت مشتری از طرف این مجموعه ارائه می شود. این خدمات شامل حمل و نصب و راه اندازی، تعمیر و نگهداری، تهیه و توزیع قطعات یدکی، مستندسازی آموزش، نحوه ی استفاده و یا کلیه اموری که شرکت تکتا، پس از فروش کالا به منظور جلب رضایت مشتریان و کمک به آنها برای دریافت بیشترین ارزش از محصولات یا خدماتی که خریداری کرده اند انجام می دهد.

آدرس

تهران - جنت آباد مرکزی(بالاتر از همت) - برج اداری تجاری طوبی - پلاک 197 - واحد 601