سیستم مدیریت انبار wms,سیستم مدیریت اموال ams,سیستم لیبلینگ و بسته بندی کالا lps,سیستم مدیریت اطلاعات انبار,برنامه مدیریت انبار,نرم افزار مدیریت انبار,نرم افزار مدیریت اموال,نرم افزار بسته بندی,نرم افزار مدیریت انبارداری,نرم افزار مدیریت انبار و فروش,نرم افزار مدیریت انبار تکتا,سیستم های مدیریت انبار,مدیریت انبار تکتا,سیستم مدیریت انبارداری,نرم افزار مدیریت انبارداری رایگان,نرم افزار مدیریت انبار رایگان,برنامه مدیریت انبار رایگان,مدیریت انبارداری,مديريت انبار,مديريت انبارداري,مديريت انبارها,مدیریت انبار در زنجیره تامین,مدیریت انبار,مدیریت انبار با rfid,مدیریت انبار و قطعات یدکی,مدیریت انبار ها,مدیریت انبار مبتنی بر rfid,مدیریت انبار rfid,مدیریت انبار اکسل,مديريت انبار و انبارداري,مدیریت و انبارداری,مدیریت انبار در اکسل,مدیریت انبار با sql,مدیریت انبار پروژه,مدیریت انبارهای پیشرفته,مدیریت انبار و تدارکات,مدیریت تجزیه و تحلیل انبار,مدیریت عملیات حسابداری انبار,مدیریت انبار دارویی,مدیریت انبار دارو,مدیریت انبار داری نوین,پروژه سیستم مدیریت انبار داری,دانلود نرم افزار مدیریت انبار رایگان,راهکارهای مدیریت انبار,مدیریت سیستم انبار,مدیریت انبار و عملیات مرتبط,مدیریت انبار مواد غذایی,مدیریت انبار کالا,مدیریت موجودی انبار,نرم افزار مدیریت موجودی انبار,انبارداري و مديريت انبار,انبارداری و مدیریت انبار,انبارداری و مدیریت خرید,انبارداری و مدیریت انبارها,روش های مدیریت انبار

سیستم های شناسایی خودکار توسط بارکد
مدیریت انبار WMS
مدیریت اموال AMS
لیبلینگ و بسته بندی کالا LPS


یک سیستم مدیریت انبار کارآمد به شما کمک می کند موجودی داخل تشکیلات و یا انبارهای خارجی خود را کنترل و ردیابی نمایید. سیستم مدیریت انبار موجب می شود که از فرآیند مدیریت موجودی تا ارسال کالا و دریافت رسید را به خوبی مدیریت نموده و این امر باعث صرفه جویی قابل توجهی در هزینه ها و زمان می گردد، به این صورت که تمامی فرآیندهای هر انبار شامل دریافت کالا، رسید، جانمایی، انبارگردانی، تحویل کالا و حواله به طور قابل ملاحظه ای بهینه شده و با صرفه جویی در زمان موجب افزایش منافع خواهد شد.

هدف هر انبار کنترل ورود و خروج و موجودی کالاها به بهترین و موثرترین روش ممکن است. راهکار جامع انبار تکتا در این حوزه شامل: جمع آوری اطلاعات در لحظه، مکانیزه کردن فرآیندها و شناسه دار کردن کالاهای هر مجموعه می باشد.

با پیشرفت تکنولوژی و رقابتهای فشرده، دیگر روشهای کاغذی پاسخگو نمی باشند.


برخی از مشکلات فرآیند دستی شامل موارد ذیل می باشند :


• دسترسی به اطلاعات در فرایند کند دستی ممکن است ساعت ها و هفته ها به طول انجامد.

• اطلاعات 100% دقیق نیستند.

• گاهی اشتباه در محصولات ارسالی و یا مشخصات دریافت کننده پیش می آید.

• فاکتور ها معمولا روزها بعد از ارسال آماده هستند.

• کالا ها قابل ردیابی و پیگیری نخواهند بود.

سیستم مدیریت انبار تکتا میتواند به شکل مستقل و یا یکپارچه و دارای ارتباط با سایر سیستم های هر سازمان از قبیل ERP،نرم افزارهای مالی باشد.


اجزای اصلی سیستم مکانیزه انبار شامل :


• نرم افزار مدیریت انبار (WMS).

• نرم افزار دستگاه های پرتال جمع آوری اطلاعات (هندهلد).

• بارکدخوان ها.

• تجهیزات چاپ برچسب و بارکد شامل : لیبل پرینتر، ریبون با کیفیت و ماندگاری مطلوب و لیبل های مورد نیاز در ابعاد استاندارد و نیز نوع جنس لیبل با توجه به عوامل محیطی تاثیر گذار.

• زیرساخت شبکه بی سیم در صورت نیاز به استفاده از روش ثبت اطلاعات در لحظه Online.


مزایای استفاده از انبار مكانیزه:


• امكان ردیابی و كنترل 100% كالاهای انبار شده.

• استفاده بهینه از فضای انبار.

• كاهش هزینه های عملیاتی.

• افزایش سرعت ورود و خروج كالاهای انبار شده.

• افزایش كارایی و مدیریت توزیع كالا.

• كاهش سرقت و مفقودی كالاها.

• بهبود فضای كاری (نظم، ارگونومی و سازماندهی مناسب).

• امكان كنترل تاریخ مصرف کالا و جلوگیری از فساد آنها پیش از توزیع.

• كاهش ضایعات ناشی از خطاهای انسانی.

• افزایش سطح بهداشت نسبت به انبارش دستی.


مواردی که هنگام استقرار سیستم مکانیزه انبار باید درنظر گرفته شود به شرح زیر است:


• کالاها در چه سطحی از بسته بندی ردیابی می شوند.

• اطلاعات در لحظه (On line) ویا بچ (Off line) مورد نیاز است.

• برای ردیابی کدام آیتم مثل سریال، بچ و لات مهم است.

• اقلام موجود در انبار از قبل دارای لیبل بوده اند.

• وجود بستر شبکه مناسب در محل انبار.

• گزارشاتی که از سیستم مدنظر است.

• تعداد کاربران در انبار.

• نیاز به ارتباط پایگاه داده نرم افزار انبار با سایر نرم افزارهای موجود.


ردیابی و مدیریت مکانیزه انبار چیست؟


سیستم مدیریت انبار(WMS) به عنوان یک بخش حیاتی از زنجیره تأمین در هر سازمان محسوب می شود. در محیط های انبار که کالاهای متعددی وجود دارند، هدف از یک سیستم مدیریت انبار کنترل تمامی عملیات در مراحل مختلف از قبیل دریافت، جانمایی، جمع آوری و حمل کالاها می باشد. در روش های قدیمی این عملیات با کاغذ ثبت و کنترل می شد و با خطاهای زیاد، کند بودن فرآیندها و عدم وجود اطلاعات صحیح همراه بود.

ارتقاء و تکامل سیستم های انبار همانند سایر راهکارهای نوین می باشد، که برحسب نیاز و به واسطه شرایط رقابتی بازار، افزایش دقت و سرعت در سرویس دهی به مشتریان ایجاد شده است. استفاده از سیستم های شناسایی خودکار، امکان مدیریت در لحظه و پویای جابجایی های مواد و محصول را فراهم می سازد. افزایش سرعت و دقت در انبارهایی با حجم کالای بالا با وجود راهکار یکپارچه نرم افزاری و سخت افزاری قابل اجرا می باشد.

استقرار روشهای نوین و موثر با استفاده از سیستم مکانیزه انبار موجب بهره وری در سایر فرآیندهای یک مجموعه از جمله تولید، حمل و نقل، سفارش گیری و حتی سیستم های حسابداری و مالی می شود. سیستم انبار مکانیزه (WMS) می تواند به صورت یک نرم افزار مجزا با قابلیت اشتراک گذاری داده ها با سایر نرم افزارهای موجود در هر کسب و کار مورد استفاده قرار گیرد.

هسته اصلی یک سیستم انبار شامل دریافت کالا، جانمایی، جمع آوری، بسته بندی و ارسال است. در لایه های جزیی تر از آیتم هایی مثل شرح و محل کالا، تعداد، واحد سنجش کالا، اطلاعات و سفارشات خرید و فروش به منظور تعیین اصولی چگونگی جانمایی و جمع آوری اقلام استفاده می شود.


نرم افزار اموال گردانی مبتنی بر بارکد

مدیریت اموال AMS


شیوه های دستی برای اموال گردانی توسط امین اموال علاوه بر زمان بر بودن و هزینه نیروی انسانی، موجب می شود تا اطلاعات صحیح و درستی در سازمان وجود نداشته باشد. در اغلب موارد شماره اموال در قالب یک عدد روی بر چسب مخصوص چاپ شده و به اموال الصاق شده و فرآیندهای بعدی توسط روشهای کاغذی انجام می پذیرد. سازمانها و شرکت ها همواره برای مدیریت اموال و داراییهای خود هزینه های قابل توجهی را متحمل می شوند. ردیابی اموال کلیه دارایی های فیزیکی از قبیل لوازم اداری ، تاسیسات ، تجهیزات ، ماشین آلات و... را شامل می شود. سیستم اموال مبتنی بر بارکد باعث بهبود فرآیند اموال گردانی در سازمان می شود.

در این تکنولوژی ، لیبلهای دارای بارکد روی اموال الصاق شده و اموال گردان توسط دستگاههای بارکد اسکنر Data collation عملیات ثبت وضعیت و اطلاعات اموال در واحدهای مختلف را انجام می دهد. بدین ترتیب یک سیستم کاملا مکانیزه Paperless ایجاد میشود و نهایتاً اطلاعات به کامپیوتر مرکزی منتقل شده و به دلیل عدم دخالت نیروی انسانی در ثبت داده ها، مدیریت اموال به بهترین نحو ممکن صورت می گیرد. همچنین افزایش سرعت در عملیات اموال گردانی این امکان را فراهم می آورد تا تعداد دوره های اموال گردانی در مجموعه ها افزایش یابد.


نرم افزار اموال گردانی مبتنی بر بارکد شرکت تکتا با توجه به ساختار انعطاف پذیر و پویا، که می تواند بسته به ساختار سازمانی و یا نیاز مشتری تغییر یابد، مناسب سازمان ها و شرکت های بزرگ صنعتی و تولیدی بوده و در مجموعه های متوسط و کوچک نیز کاربرد دارد، جمع آوری و نگهداری اطلاعات دقیق اموال و دارایی های ثابت فرآیندی زمان بر و پرهزینه ای است، شرکت تکتا با ارائه راهکار جامع و مناسب جهت ثبت و کنترل اموال، لوازم اداری، تاسیسات، تجهیزات، ماشین آلات و... شما را تحت کنترل قرار داده و با افزایش نظارت بر مدیریت اموال و کاهش هزینه رویه های سنتی، که با ترکیب بارکد اسکنر و یا تجهیزات پرتابل جمع آوری داده ها ( هندهلد ) و نرم افزار مدیریت اموال گردانی مبتنی بر بارکد این امکان فراهم می شود تا سرعت و صحت اموال گردانی افزایش یافته و در نتیجه آن، اطلاعات گروه بندی شده و دقیقی از اموال فراهم گردد، همچنین نرم افزار اموال گردانی مبتنی بر بارکد شرکت تکتا، این امکان را برای مدیران فراهم می سازد تا زمانبندی مناسب و لازم برای نگهداری و سرویس تجهیزات را به صورت خودکار از سیستم دریافت نمایند.


مزایای ویژه سیستم اموال گردانی مبتنی بر بارکد چیست؟


در تمامی کسب و کارها مجموعه ای از اموال وجود دارند که نیاز به نگهداری و کنترل آنها وجود دارد و با یک راه حل مناسب می توان به این مهم دست یافت.


برخی از ویژگیهای سیستم اموال گردانی مبتنی بر بارکد به شرح ذیل است:


• جمع آوری اطلاعات سریعتر و با جزئیات بیشتر.

• حذف سیستم کاغذی و کاهش هزینه های اموال گردانی.

• حذف دخالت نیروی انسانی و داشتن اطلاعات به روز.

• گزارشات متنوع با اطلاعات صحیح.

• ایجاد مسئولیت در پرسنل در قبال دارایی های شرکت.


ردیابی و مدیریت مکانیزه اموال چیست؟


در هر مجموعه صدها و حتی هزاران وسیله با ارزش های متفاوت و گوناگون از قبیل تجهیزات کامپیوتری، وسایل اداری، وسایل نقلیه و.... به طور روزانه مورد استفاده قرار می گیرد. یک راهکار مدیریت اموال جامع، به طور موثر و با دقت تمام، ردیابی دارایی های هر مجموعه را برعهده می گیرد تا به جای اتلاف زمان برای جستجو و جایگزین کردن اموال مفقوده، اموال با ارزش خود را حفظ و مدیریت نمایید.


مواردی که هنگام استقرار سیستم اموال باید در نظر گرفت:


• تعداد اموالی که نیاز به ردیابی دارند.

• انواع اموال هر مجموعه و گروه های مربوطه.

• محل هایی که اموال در آن مستقر می باشند.

• شماره اموال و برچسب قبلی و اطلاعات آن در سیستم دستی.

• چه گزارشاتی از سیستم مورد نیاز است.

• تعداد پرسنل.


نرم افزار و سیستم لیبلینگ

و بسته بندی کالا تکتا LPS


نرم افزار لیبلینگ و بسته بندی مبتنی بر بارکد

امروزه با پیشرفت روز افزون تکنولوژی و با وجود ابزار های پیشرفته و جهانی شدن بازار مصرف کالاها، تولیدکنندگان با استفاده از بارکد، محصولات خود را جهت کنترل و ردیابی در فرآیندهای توزیع و پخش، خدمات پس از فروش، گارانتی و سایر موارد مورد نیاز نشانه گذاری و عرضه می نمایند.

به همین دلیل به جرأت می توان گفت صنایعی که از بارکد و استانداردهای مربوط به آن استفاده نکنند، بزودی نمی توانند به فعالیت تجاری با کیفیت مطلوب بپردازند.

بارکد گذاری کالا و خدمات به عنوان ابزاری برای اصلاح ساختار بازرگانی مورد استفاده قرار میگیرد. بارکد و نشانه گذاری مناسب سبب میگردد که عرضه کنندگان کالا یا خدمات تمامی ضوابط استاندارد را در تولید کالا یا عرضه خدمات خود مدنظر قرار داده و از سوی دیگر متقاضیان این کالا نیز به سهولت بتوانند به کیفیت کالاها و خدمات مورد نیازشان پی ببرند.

بارکدینگ موجب استخراج سریع و دقیق اطلاعات در تمامی نقاط عرضه کالا میشود و امکان تهیه اطلاعات دقیق و به موقع برای سیستم اطلاعات مدیریت را فراهم کرده و باعث میگردد شناسائی کالا و خدمات با حداقل خطای انسانی صورت پذیرد. همچنین باعث بهبود ارتباطات بین شرکتها در مسیر عرضه کالا می گردد و در واقع یک استاندارد برای استفاده تمام طرفهای تجاری است و موجب آگاهی مسئولان، همزمان با خروج جنس از قفسه یا انبار و کاهش از ذخیره کالا در این مکان می گردد و ورود اطلاعات کالا به رایانه را سرعت بخشیده و از اشتباهات احتمالی جلوگیری می نماید.از اینرو وجود یك سیستم و نرم افزار مبتنی بر باركد در صنایع و كاخانجات میتواند اهداف ذكر شده را تحقق بخشد.

در نرم افزار لیبلینگ و بسته بندی شركت تکتا، پس از تولید محصول ، درقسمت بسته بندی ، هر محصولی دارای یک شناسنامه میگردد.این شناسنامه در بر گیرنده مواردی چون ابعاد محصول ، ضخامت ، وزن ، رنگ ، طرح و.... می باشد. سیستم ، این امکان را به کاربر میدهد تا شناسنامه فوق را در سیستم برای تک تک محصولات تولیدی به سهولت ثبت و تکمیل نماید. موارد تکمیلی شناسنامه محصول میتواند شامل اطلاعاتی مانند زمان تولید، شیفت تولید، اپراتور بسته بندی و .... باشد. در این قسمت از نرم افزار هر محصول دارای سریالی منحصر به فرد میگردد که به صورت بارکد توسط لیبل پرینتر چاپ و روی هرمحصول الصاق می گردد.

استفاده از بارکد در خطوط تولید ، باعث به وجود آمدن سیستم اطلاعاتی لحظه ای و اطلاعات آماری مفیدی می شود که از آنها در بهبود و کنترل عملیات خط تولید استفاده می شود.


به طور مختصر می توان مزایای ذیل را در ارتباط با نرم افزار باركد نام برد:


• تعیین آمار دقیق از میزان تولید هر یک از ایستگاه های کاری.

• تعیین آمار دقیق از تولید در شیفت های مختلف کاری.

• تعیین آمار دقیق کارخانه در دوره های زمانی مختلف.

• اطلاع از موجودی در حین تولید.

• شناسنامه دار شدن محصولات جهت ردیابی پس از فروش و گارانتی.

• ثبت دقیق زمان و افراد مؤثر در انجام کارها.

• تعیین آمار دقیق از فعالیت اپراتور های بسته بندی ( جهت ایجاد انگیزه رقابت بین پرسنل بسته بندی خط تولید)

• زمانسنجی اتوماتیک کارها.

• برآورد دقیق تر میزان بهره وری به منظور کمک به نظام بهره وری و پاداش.

• کاهش میزان خطاها و به دنبال آن کاهش ضایعات.

• تعیین مقدار تولید لحظه ای و برآورد استفاده از منابع.

• آگاهی از زمان های دقیق و عملیات انجام شده در هر نوبت کاری.

• آگاهی از ریز عملیات انجام شده.

• انتقال سریع و لحظه ای اطلاعات بین قسمت های مختلف تولید.

• شناسایی قطعات و عملیات انجام شده بر روی آنها، در طول فرایند تولید، بسته بندی و توزیع.

• کمک به بالانس و هماهنگی خط تولید و یا ارائه خدمات.

• ردیابی محصول در مراحل مختلف.

• اطلاع از میزان پیشرفت کارها بر روی محصول نهایی.


سخت افزار های مورد نیاز جهت اجرای پروژه سیستم لیبلینگ کالا :


1 - چایگر لیبل یا لیبل پرینتر که به نام های بارکد پرینتر و چاپگر بارکد نیز شهرت دارند و در دو نوع لیبل پرینتر صنعتی و لیبل پرینتر رومیزی موجود می باشند.

2 - دستگاه های پرتابل یا دستگاه هند هلد که به موبایل کامپیوتر نیز شهرت دارند.

3 - باتوجه به اقتضای نرم افزار در برخی از ایستگاه های کاری می توان از دستگاه بارکد خوان که در دو نوع بارکد خوان سیمی و بارکد خوان بی سیم یا بارکد خوان وایرلس استفاده نمود.


شرکت تکتا
آدرس

تهران - جنت آباد مرکزی(بالاتر از همت) - برج اداری تجاری طوبی - پلاک 197 - واحد 601

سیستم مدیریت انبار wms توسط بارکد سیستم مدیریت اموال ams بارکد سیستم لیبلینگ و بسته بندی کالا lps توسط بارکد سیستم مدیریت اطلاعات انبار با بارکد برنامه مدیریت انبار نرم افزار مدیریت انبار بوسیله بارکد نرم افزار مدیریت اموال نرم افزار بسته بندی کالا توسط بارکد نرم افزار مدیریت انبارداری نرم افزار مدیریت انبار و فروش نرم افزار مدیریت انبار تکتا سیستم های مدیریت انبار توسط بارکد مدیریت انبار تکتا سیستم مدیریت انبارداری با بارکد نرم افزار مدیریت انبارداری رایگان نرم افزار مدیریت انبار رایگان برنامه مدیریت انبار رایگان مدیریت انبارداری توسط بارکد مديريت انبار مديريت انبارداري مديريت انبارها توسط بارکد مدیریت انبار در زنجیره تامین مدیریت انبار مدیریت انبار با rfid مدیریت انبار و قطعات یدکی با بارکد مدیریت انبار ها مدیریت انبار مبتنی بر rfid مدیریت انبار rfid مدیریت انبار اکسل با بارکد مديريت انبار و انبارداري توسط بارکد مدیریت و انبارداری مدیریت انبار در اکسل مدیریت انبار با sql مدیریت انبار پروژه مدیریت انبارهای پیشرفته توسط بارکد مدیریت انبار و تدارکات مدیریت تجزیه و تحلیل انبار مدیریت عملیات حسابداری انبار با بارکد مدیریت انبار دارویی مدیریت انبار محصول با بارکد مدیریت انبار داری نوین پروژه سیستم مدیریت انبار داری دانلود نرم افزار مدیریت انبار رایگان راهکارهای مدیریت انبار توسط بارکد مدیریت سیستم انبار مدیریت انبار و عملیات مرتبط مدیریت انبار مواد غذایی توسط بارکد مدیریت انبار کالا با بارکد مدیریت موجودی انبار نرم افزار مدیریت موجودی انبار انبارداري و مديريت انبار انبارداری و مدیریت انبار انبارداری و مدیریت خرید انبارداری و مدیریت انبارها روش های مدیریت انبار توسط بارکد